V Meste Dolný Kubín pribúdajú kryté autobusové zastávky

V Meste Dolný Kubín pribúdajú kryté autobusové zastávky

Mesto Dolný Kubín osadilo v uplynulých týždňoch tri kryté autobusové zastávky. Nový prístrešok pre cestujúcich tak pribudol oproti Základnej škole Petra Michala Bohúňa a vedľa obchodnej zóny, pri obchodnom dome Kaufland. Nová zastávka je aj pred dolnooravskou nemocnicou.

Keďže pozemok za chodníkom pri zastávke na Matúškovej ulici nie je mestský, radnica musela zvoliť prístrešok bez bočných stien. „Nie všade v meste vlastníme pozemky, aby sme mohli vybudovať poriadnu zastávku. Takým príkladom je aj tento priestor na ulici Matúškovej, kde niekoľko rokov hlav­ne detičky z priľahlej umeleckej škole čakajú na autobus. Kritické boli najmä zasnežené a daždivé dni, kedy boli odkázané iba na dáždniky,“ povedal primátor mesta Ján Prílepok.

Chodník neumožňuje, aby sa na ňom postavila krytá zastávka, pretože by mohla byť nebezpečná. Zavadzala by dopravnej obsluhe, zimnej a letnej údržbe, ale taktiež by bola nebezpečná aj pre chod­cov. „Z týchto dôvodov tu však mohla byť umiestnená len strieška, ktorá plnohodnotne nechráni čakajúcich pred nepriaznivým počasím,“  vysvetlil primátor.

Prístrešok, ktorý pribudol na Matúškovej ulici, slúžil predtým viac ako 10 rokov pred dolnooravskou nemocnicou. Radnica na to miesto osadila riadnu autobusovú zastávku. „Tento prístrešok bol pôvodne pred nemocnicou umiestnený taktiež len preto, že mesto v danom priestore nevlastnilo pozemky. Toto sa však teraz zmeni­lo a podarilo sa nám ich vysporiadať od Žilinského samosprávneho kraja a mohli sme tak osadiť plnohodnotnú zástavku, ktorá slúži prevažne pacientom, ale aj zamestnancom našej nemocnice,“ doplnil Prílepok.

Kry­tý mobiliár pre cestujúcich pribudol aj v obchodnej zóne, na zastávke pri obchodnom dome Kaufland. Tu si musela samospráva pozemok pod zastávkou od majiteľa prenajať.

Samosprávu tieto práce vyšli na približne 13 100 eur.

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať