V meste Liptovský Mikuláš pribudli nové kontajnerové státia

V meste Liptovský Mikuláš pribudli nové kontajnerové státia
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

V meste Liptovský Mikuláš pribudli nové kontajnerové státia. Estetické, ale aj praktické kritériá spĺňajú nové kontajnerové státia, ktoré v tomto roku pribudli na viacerých miestach Liptovského Mikuláša. Radnica dala vybudovať šesť takýchto státí. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

Tri z nich sú v Liptovskej Ondrašovej pri obchode Coop Jednota, pri križovatke do Bobrovca a na Mincovej ulici. V Starom meste pribudlo státie na Tranosciho ulici, kde mali ľudia sťažený prístup ku kontajnerom. Na najľudnatejšom sídlisku Podbreziny sú kontajnerové státia novinkou na Priebežnej a na Dubovej ulici.

„Nové státia budujeme hlavne kvôli znižovaniu bezpečnostných rizík, keďže smetné nádoby sú v blízkosti ciest. Kontajnery tiež zaberajú parkovacie miesta, sú poškodzované. Nespevnené miesta sa nachádzajú nad obrubníkmi ciest a tie sú prekážkou pri ich vysýpaní, trpia najmä kolieska, ktoré sa rýchlo poškodia. Kontajnery na chodníkoch zase obmedzujú chodcov. Všetky tieto problémy novými státiami odstránime. V neposlednom rade sú nové státia estetické, je príjemnejší pohľad na kontajnery na spevnenej plochy ako na tráve,“ zhrnula Mária Lošonská z mikulášskej radnice.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať