V Múzeu kysuckej dediny bude rozvoniavať med. Zaručí to podujatie Včelárska a sladká nedeľa

V Múzeu kysuckej dediny bude rozvoniavať med. Zaručí to podujatie Včelárska a sladká nedeľa

Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, v spolupráci so ZO SZV Stará Bystrica, ZO SZV Kysucké Nové Mesto a RZ SZV Žilina, vás pozývajú do Múzea kysuckej dediny vo Vychylovke na obľúbené podujatie pod názvom Včelárska a sladká nedeľa, ktoré sa uskutoční v nedeľu 12. júla.

Hlavný program bude pozostávať z prednášok. Prvá  sa začne o 10. hodine.  Gabriel Foťko vám sprostredkuje všetko o  chove matiek. O 11:30 má Miloš Belan pripravený seminár k nariadeniu vlády číslo 337/2019. Súčasťou programu bude aj svätá omša s požehnaním včelárov, ktorá sa uskutoční presne o 13. hodine. O hodinu neskôr a teda o 14. hodine Rudolf Moravčík st. bude prednášať o  včelých produktoch.

Sprievodný program bude naozaj bohatý. Nebude chýbať zaujímavý presklený úľ, ako aj prezentácie činnosti včelárov. Môžete si odniesť aj medovníky, či iné medové dobroty. Zabezpečený je aj predaj medu a včelích produktov od známych včelárov ako je Gabriel Foťko zo Stropkova a  Miroslav Raček z Kysuckého Nového Mesta. Na mieste vás poteší aj výroba a predaj sviečok a silikónových foriem od Mariána Mečiara z Kremnice. Prezentáciu úľov a medzistienok si pripraví Vladimír Benko z Lietavy a Adam Bobek z Oščadnice odprezentuje polyuretánové úle.  Do toho vám na harmonike zahrajú a zaspievajú sestry Jančigové  z Kysuckého Lieskovca a s heligónkou a spevom podujatie oživí Sofia Králiková zo Starej Bystrice.

Predvedie sa aj  lukostrelecký klub Lovec v podaní majstra Európy Ľubomíra Králika z Povinej. Nezabudli sme ani na najmenších, pre ktorých je pripravený kvíz a súťaž o knižky. Súťažiť budú aj samotní včelári a to o Najlepší med Bystrickej doliny (ZO SZV Stará Bystrica). V jednom z objektov si budete môcť pozrieť aj fotografie z fotografickej súťaže Včielka naša každodenná.  Na mieste bude možný predaj včelích matiek línie Vučko a Tatranka (Gabriel Foťko – Stropkov), pri ktorom je záujem potrebné nahlásiť vopred.

Zdroj: Alexandra Janigová, Kysucké múzeum v Čadci

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať