V Múzeu kysuckej dediny poupratovali a opravili strechy. Opäť je prístupné verejnosti

V Múzeu kysuckej dediny poupratovali a opravili strechy. Opäť je prístupné verejnosti

Skanzen vo Vychylovke je od soboty 9. mája prístupný verejnosti. Prehliadky budú individuálne, v areáli je potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel.

Otváracie hodiny: PO-NE, od 9. do 17. hodiny. V celom areáli je potrebné dodržiavať tieto pravidlá: vstup len s rúškom, alebo iným prekrytím nosa a úst, použitie dezinfekcie, ktorá bude k dispozícii pred vstupom, dodržiavanie rozostupov minimálne dva metre, skupinky s maximálnym počtom päť ľudí, prehliadky budú individuálne, bez výkladu.

Predchádzajúce dni využili pracovníci Múzea kysuckej dediny – Skanzenu Vychylovka naplno. Čistili jednotlivé objekty, umývali okná, podlahy. Skrátka vymietli každý jeden kút. Okrem toho sa stále pracuje na oprave striech niektorých objektov.

Okrem mnohých prác, ktoré práve v Múzeu kysuckej dediny prebiehajú, vyčistili aj krásny a unikátny objekt mlynu a píly (foto v galerií). Základ celej stavby je postavený z kameňa, múry tvoria tehly kombinované s drevenými hranolmi. Práve táto kombinácia materiálov mu dáva neopísateľné čaro. 

Zdroj: facebook.com/ Kysucké múzeum v Čadci

Mohlo by vás zaujímať: Pozrite si Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke aspoň virtuálne

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať