V obci Mošovce bola nájdená munícia z druhej svetovej vojny

V obci Mošovce bola nájdená munícia z druhej svetovej vojny
Foto: FB/Polícia SR - Žilinský kraj

V katastri obce Mošovce, okres Turčianske Teplice bola v utorok nájdená munícia z druhej svetovej vojny. Na miesto bol ihneď vyslaný pyrotechnik z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline, ktorý granát a pechotnú muníciu z druhej svetovej vojny zaistil k dodatočnej likvidácii. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

“Upozorňuje občanov a amatérskych archeológov na nebezpečenstvo hroziace pri neodbornej manipulácii s nájdenou muníciou. Napriek veku je takáto munícia zvyčajne plne funkčná a pri laickej manipulácii dochádza aj k fatálnym následkom, prípadne k ťažkým zraneniam,” uvádza polícia.

Samotné vyhľadávanie, ako aj prechovávanie nájdenej munície nie je dovolené. V prípade nálezu podozrivých predmetom polícia žiada občanov, aby bezodkladne kontaktovali políciu na linke 158 alebo na najbližšom útvare Policajného zboru. Miesto je potrebné označiť a s podozrivým predmetom žiadnym spôsobom nemanipulovať. Polícia preverí či sa jedna o muníciu a rozhodne o ďalšom postupe a spôsobe zlikvidovania munície.

Zdroj: Polícia SR – Žilinský kraj

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať