V obci Višňové privítali deti v novej materskej škôlke

V obci Višňové privítali deti v novej materskej škôlke

Zapojením sa do projektu EÚ a následným rozhodnutím o schválení žiadosti o nenávratný finančný prostriedok bol obci Višňové schválený nenávratný finančný prostriedok vo výške 389 480,08 € na výstavbu novej materskej školy v rámci projektu „Zvýšenie kapacity materskej školy a rozšírenie inkluzívneho vzdelávania v obci Višňové.”

Na mieste novej materskej školy, bol kedysi ovocný sad a krásna záhrada, ktorá tvorila neoddeliteľnú súčasť areálu Základnej školy vo Višňovom. Ako sa dedina rozrástla a stále rastie, rastú aj nároky mladých rodín a ich túžba po tom, aby ich deti mohli navštevovať materskú školu priamo v miestach, kde žijú a vyrastajú. Kapacita predchádzajúcej materskej školy už dávno prerástla tento dopyt.

Preto vznikol odvážny projekt, ktorý sa nerodil ľahko, ale našťastie vďaka urputnej snahe mnohých zaangažovaných môžeme skonštatovať, že sa to naozaj podarilo. Materská škola vo Višňovom privítala od 2. septembra svoje prvé a nové ratolesti. Sú to deti nielen z Višňového, ale aj z priľahlých obcí, na ktoré sa samozrejme srdečne všetci tešia.

Starostka obce, pani JUDr. Marcela Halaganová počas slávnostného otvorenia povedala: „Vyvolala som jednanie so Slovenským pozemkovým fondom, nakoľko obec vhodným pozemkom vo svojom vlastníctve nedisponovala. Neskutočné sa stalo skutočnosťou a obec Višňové získala pozemok bezodplatným prevodom. Následne Ministerstvo pôdohospodárstva vyhlásilo výzvu o nenávratný finančný príspevok v rámci projektu Zvýšenie kapacity  materskej školy a rozšírenie inkluzívneho vzdelávania. Po krátkom čase výzvu zrušilo. Ani to mňa a poslancov obecného zastupiteľstva neodradilo. Svoje kroky a vízia výstavby Materskej školy neutíchala. Po prehodnotení a úprave spomínanej výzvy prišla opätovná šanca zapojiť sa do obdobnej, v ktorej sme uspeli a získali nenávratný finančný príspevok vo výške takmer 400 000 €.”

Boli sme pri otvorení škôlky. Pozrite sa na nové priestory, ktoré privítali už aj nových žiakov.

Zdroj: Obec Višňové, foto a text: TAVES

 

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať