V Považskej Bystrici v mestskej časti Lány radnica realizuje viaceré významné investície

V Považskej Bystrici v mestskej časti Lány radnica realizuje viaceré významné investície

Obnova stredného vnútrobloku, úprava autobusovej zastávky či prvé prípravné práce na revitalizácii nemocničného parku. To sú tie najväčšie a najdôležitejšie investičné akcie, ktoré v súčasnosti mesto realizuje v mestskej časti Lány.
– Tento rok robíme na Lánskej pre obyvateľov veľmi významné rekonštrukcie. Jednou z tých najočakávanejších je určite obnova stredného vnútrobloku, ktorá sa pomaly chýli ku koncu. Obyvatelia dotknutých bytových domov sa môžu tešiť nielen na usporiadané parkovanie a nové pešie trasy, ale v budúcom roku tu chceme pokračovať s budovaním relaxačnej zóny, – uviedol primátor Karol Janas.

Bezpečnejšia zastávka
Začiatkom októbra začalo mesto s rekonštrukciou odstavnej plochy pre autobusy oproti reštaurácii Olympia smerom k nemocnici. Práce spočívali vo vybúraní podložia, odstránení starých obrubníkov a ich výmene za bezbariérové, ktoré pomôžu s nástupom a výstupom nielen mamičkám s kočíkmi, ale aj vozičkárom. – Urobili sa tu nové nástupné miesta tak, aby zastávka  spĺňala najnovšie kritériá. Postupne podobným spôsobom upravíme všetky ostatné zničené zastávky v meste, – skonštatoval. Investíciu kladne zhodnotili aj poslanci za túto mestskú časť. – Som rád, že mesto pristúpilo k úprave tejto frekventovanej autobusovej zastávky. Osobne si myslím, že ju uvítajú nielen starší obyvatelia, ale aj ťažko zdravotne postihnutí či mamičky s kočíkmi. Verím, že bude slúžiť k spokojnosti všetkých občanov, – uviedol Stanislav Kardoš.
– Teší ma, že mesto zobralo MHD pod seba a teraz sa takýmto spôsobom  stará o zastávky. Bezbariérový prístup je veľmi dôležitý a ocení ho naozaj každý. Považujem to za dobrú investíciu, – podotkla Terézia Sárincová.

Prípravné práce v nemocničnom parku
Zároveň radnica na Lánoch pripravuje aj ďalšiu veľkú investíciu. – Chceme obnoviť a znovu oživiť park pred nemocnicou. Získali sme ho do majetku od Trenčianskeho samosprávneho kraja. Zbúrali sme starú fontánu a momentálne pripravujeme technológiu tak, aby sme mohli osadiť novú. Zároveň vydláždime celý priestor, kde je dnes zničený asfalt a čiastočne rozšírime parkovaciu plochu pri bývalej autobusovej zastávke. Vôbec nechceme  zasahovať do zelene, naším cieľom je, aby park zostal  zelený a stal sa príjemným oddychovým miestom nielen pre obyvateľov Lánov, ale aj návštevníkov nemocnice, – priblížil plány primátor. – Teší ma, že si mesto vzalo pod svoje krídla park pred nemocnicou. Kedysi to bolo veľmi navštevované miesto, kde sa chodili prechádzať nielen pacienti. Budem rada, keď sa spraví chodník od autobusovej zastávky až po hlavný vchod do nemocnice. Ráno je tu hrozná situácia, a to ešte nemrzne. Pacienti sa prepletajú pomedzi autá, je to veľmi nebezpečné. Čudujem sa, že sa na tomto mieste ešte nestala dopravná nehoda. Kedysi dávno chodili autobusy až pred hlavný vchod do nemocnice, ale to je už minulosť, – uviedla Terézia Sárincová. Rovnako podľa nej treba dať do poriadku aj priľahlé schody a parkovacie miesta pod stromami, kde sú obrovské jamy a v čase dažďov vystupujú ľudia z vozidiel do obrovských mlák.

Vstupný priestor
Ďalšou, menšou investíciou, ktorú mesto na Lánoch chce ešte do konca roka zrealizovať, je vydláždenie vstupného priestoru pred posledným z vežiakov oproti kúpalisku. – Celkovo sú tam tri vežiaky, pred dvomi sa už v minulosti plocha vydláždila a pred jedným ešte zostal zničený asfalt. Ak nám počasie vyjde, chceme to stihnúť ešte do konca novembra. Ak nie, potom by sme práce urobili na jar, – doplnil na záver primátor.

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať