V Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši si pripomenuli 90 rokov existencie

V Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši si pripomenuli 90 rokov existencie
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

V Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši si v pondelok (28.9.2020) pripomenuli 90 rokov existencie medzinárodnou konferenciou. Tá sa uskutočnila pod záštitou ministra životného prostredia Jána Budaja a ministerky kultúry Natálie Milanovej.

Po úvodnom slove riaditeľky múzea Danky Šubovej nasledoval film, ktorý poskytol prierez činnosťami múzea. Vedeli ste napríklad, že na Slovensku máme až 7 500 jaskýň a v múzeu z nich vytvárajú podrobnú databázu? Ďalšie zaujímavosti film priniesol o archivačnej činnosti, priblížil moderné formy mapovania, výskumu, nazrel tiež do rozširovania herbára a iných širokospektrálnych činností múzea.

“S múzeom meste dlhodobo spolupracuje vo viacerých oblastiach. Spomeniem aspoň aktivity v podobe schodov času či informačných tabuliach na Háji. Oceňujem, že aj v týchto moderných časoch dokáže múzeum osloviť publikum, predovšetkým deti a mládež. Ide o atraktívnu inštitúciu, ktorá pôsobí v zrekonštruovaných priestoroch a je na pulze doby. Do ďalších rokov vám prajem veľa úspechov a ďakujem za šírenie dobrého mena Liptovského Mikuláša na domácej pôde a v zahraničí,“ vyzdvihol v príhovore primátor Ján Blcháč. Naznačil, že múzeu sa začiatkom budúceho roka dostane jedného z významných mestských ocenení.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať