V Starej Bystrici sa konal 6. ročník Dňa rodiny

V Starej Bystrici sa konal 6. ročník Dňa rodiny

V sobotu 15. augusta na sviatok Nanebovzatia Panny Márie sa v Starej Bystrici konal 6. ročník podujatia Deň rodiny, ktorý bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR “Program pre mládež 2014 – 2020”, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Počas svätej omše, ktorú celebroval duchovný otec vdp. Jozef Hlinka, priniesli deti množstvo kvetov ako darček pre Pannu Máriu na jej sviatok. Jej súčasťou bolo aj požehnanie kvetov a bylín, ktoré so sebou priniesli veriaci. Svätej omše pri kaplnke na Lánoch sa zúčastnilo množstvo veriacich a pán farár ju obetoval za farnosť a obzvlášť za rodiny.


Po jej skončení sa deti tešili na pripravené úlohy, ktoré museli splniť – triafanie loptičkou, rybačka, skákanie vo dvojici, prekážková dráha a iné. Za získané „Lany“ v súťažiach si mohli niečo vybrať v pripravenom obchodíku. Okrem tradičných úloh mali ale možnosť získať aj „Lany“ navyše za splnenie rodinnej úlohy – poskladať citát, ktorý počuli v čítaniach na svätej omši.

Každé zaregistrované dieťa tiež získalo ako sladkú odmenu, okrem pripraveného balíčka, aj cukrovú vatu. Tým starším do dobrej nálady zahrala Ľudová hudba Starejší a mohli sa tiež občerstviť v pripravenom stánku s nealko nápojmi. Keďže nám počasie prialo, nechýbal ani na tomto ročníku futbalový turnaj medzi deťmi a rodičmi, ktorého sa zúčastnili 4 tímy. Pripravené bolo aj maľovanie na tvár a animátorky si s deťmi zatancovali eRko tance. Po zotmení sme si spoločne pozreli „Rozprávku na dobrú noc pod hviezdami“.

Hoci sme tento rok museli dbať aj na iné dôležité veci v porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi – dodržanie hygienických opatrení, dezinfekciu a tiež sme sa museli zaobísť bez obľúbených rodinných koláčikov – vďaka ľuďom dobrej vôle, ktorí toto podujatie podporujú – či už svojou prítomnosťou, finančne alebo materiálne – sme ho mohli s radosťou zrealizovať a tešíme sa, že sa ho zúčastnilo viac ako 100 detí a množstvo dospelých.

Zdroj: obec Stará Bystrica

 

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať