V týchto dňoch uplynulo 7 rokov od sprevádzkovania SMS rozhlasu v Liptovskom Hrádku

V týchto dňoch uplynulo 7 rokov od sprevádzkovania SMS rozhlasu v Liptovskom Hrádku

V týchto dňoch uplynulo 7 rokov od momentu, kedy samospráva v Liptovskom Hrádku sprevádzkovala SMS rozhlas. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

Obyvatelia Liptovského Hrádku i mestskej časti Dovalovo, ktorí si aktivovali zasielanie informácií prostredníctvom SMS správ, tak vedia o dôležitých informáciách zo života samosprávy. Nechýbajú ani pozvánky na športové či kultúrne podujatia a, samozrejme, dôležité informácie z oblasti ochrany života, zdravia a majetku obyvateľov i o rôznych odstávkach energií.

„Primátor Branislav Tréger už vo svojom prvom funkčnom období (v rokoch 2006 – 2010) hovoril o zavádzaní rôznych digitálnych služieb pre občanov mesta. Aktívne sa to začalo prejavovať v jeho druhom funkčnom období. Vtedy, v súlade s „Koncepciou rozvoja informačných systémov pre mesto Liptovský Hrádok“ sme začali postupne digitalizovať viaceré služby, ktoré majú každodenný vplyv na život v meste a životnú úroveň jeho obyvateľov,“ vysvetlil prednosta Mestského úradu v Liptovskom Hrádku Ján Kazár.

Jednou z takýchto služieb je od 15. októbra 2013 aj spomínaný SMS rozhlas. „V našom meste má už svojich stálych odberateľov. Prijímanie SMS správ v rámci SMS rozhlasu je pre občanov samozrejme bezplatné. V súčasnosti máme v databáze prihlásených viac ako 1100 odberateľov. Ročne spolu odošleme v rámci SMS rozhlasu 100 000 SMS správ. Táto služba nás ročne stojí približne 4500 eur,“ ozrejmil Ján Kazár.

Primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger je rád, že sa myšlienka zavedenia SMS rozhlasu osvedčila. „Ide o modernú formu komunikácie samosprávy s občanmi, veď SMS správa si vás nájde doslova všade. Teší ma, že je o túto našu službu záujem. Verím, že ju postupne budú využívať aj ďalší naši spoluobčania,“ povedal Branislav Tréger.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať