V Základnej škole s materskou školou Demänovská ulica v Palúdzke budú mať záhradu starej mamy

V Základnej škole s materskou školou Demänovská ulica v Palúdzke budú mať záhradu starej mamy
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Záhrada starej mamy je názov projektu, ktorý tento rok zrealizujú v Základnej škole s materskou školou Demänovská ulica v Palúdzke. V nevyužívanej záhrade chcú vytvoriť ovocný sad, ktorý bol v minulosti súčasťou vidieckych záhrad a usadlostí. Mesto Liptovský Mikuláš o tom informuje na svojej stránke.

Do realizácie eurofondového projektu, na ktorý získala peniaze mikulášska radnica, sú zapojení žiaci školy. Tí získali vedomosti o využívaní záhrad a spracovaní úrody v nich od svojich rodičov či starých rodičov. Žiaci následne pripravili návrhy a modelové štúdie záhrad a sadov.

Koncept architektonického návrhu spočíva v trasovaní štrkového chodníka do tvaru listu a vytvorenie sadových plôch, na ktorých sa budú pestovať a prezentovať rôzne druhy bylín, obilnín či okrasných kvetín. Zo severnej strany bude chodník lemovať ovocný sad, v severovýchodnom rohu bude sad dopĺňať zátišie drobných bobuľovín. Z južnej strany chodník obkolesí kríkový sad. Chodníky budú smerovať k terase, ktorá poskytne priestor na výučbu, na hudobné besiedky či na rôzne cvičenia.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať