V základných umeleckých školách v Žiline pokračuje individuálne vyučovanie

V základných umeleckých školách v Žiline pokračuje individuálne vyučovanie

V Základných umeleckých školách Ladislava Árvaya a Ferka Špániho v Žiline je do odvolania prerušená skupinová forma vyučovania. Školy však naďalej pokračujú v individuálnej výučbe. Uvedené rozhodnutie, ktoré je reakciou na aktuálnu epidemiologickú situáciu, sa dotklo celkom 2 118 žiakov, ktorí žilinské základné umelecké školy v správe mesta navštevujú.

„Na začiatku školského roka, po polročnom dištančnom vzdelávaní a období letných prázdnin, sme hľadali možnosti, ako neprísť o záujem a chuť žiakov vzdelávať sa vo výtvarnom, literárno-dramatickom a tanečnom odbore. Po komunikácii s našim zriaďovateľom mestom Žilina a konzultácii s predsedníčkou Asociácie základných umeleckých škôl SR „EMU- Slovakia“ sme sa rozhodli v škole pretransformovať skupinovú formu vyučovania na individuálnu vo všetkých študijných zameraniach a predmetoch, kde to bolo možné,“ vysvetľuje riaditeľka ZUŠ Ladislava Árvaya v Žiline Beáta Vörösová.

Žiaci majú vyučovanie rozdelené na kratšie časy, pedagógovia s nimi pracujú individuálne. Zmena sa týka napríklad aj súrodencov z jednej domácnosti, ktorí môžu prísť na vyučovanie spolu.

„Logistika bola náročná, ale vďaka ochote a spolupráci rodičov, zvládame túto výzvu. Aj pre našich pedagógov je to nová skúsenosť, vďaka ktorej sa nestráca predovšetkým motivácia na oboch stranách. Sme za to všetkým, ktorí nás podporujú a pomáhajú nám, v týchto nielen pre umenie neľahkých časoch, nesmierne vďační,“ dodala Beáta Vörösová.

Zdroj: mesto Žilina

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať