V Zariadení pre seniorov a domove sociálnych služieb mesta Liptovský Mikuláš platí zákaz návštev

V Zariadení pre seniorov a domove sociálnych služieb mesta Liptovský Mikuláš platí zákaz návštev
Foto: Ilustračné - FB/Mesto Liptovský Mikuláš

V Zariadení pre seniorov a domove sociálnych služieb mesta Liptovský Mikuláš v Palúdzke platí až do odvolania zákaz návštev. Zákaz sa vzťahuje na interiér aj okolitý exteriér zariadenia. Mesto Liptovský Mikuláš o tom informuje na svojej stránke.

“S vašimi blízkymi sa môžete kontaktovať v pracovných dňoch od 8:00 do 14:00 hod. na telefónnych číslach: 044/5624511, 044/5624509, 0910 995 510, počas víkendov neobmedzene na telefónnom čísle: 0910 939 509,” uvádza mesto.

Okrem obmedzenia návštev v zariadení striktne dodržiavajú hygienicko-epidemiologické opatrenia všetkých zamestnancov aj seniorov. Keďže seniori nemôžu chodiť mimo zariadenia, bežné nákupy zabezpečuje personál podľa potreby a požiadaviek seniorov.

Vychádzky sa realizujú len v exteriéri v parku zariadenia za prítomnosti sprievodu opatrovateľky a dodržiavania metódy ROR (rúško-odstup-ruky).
„Voľný čas seniorom pomáhame vypĺňať rozhovormi, čítaním kníh, realizáciou tvorivých činností. Podľa ich požiadaviek zabezpečíme telefonický kontakt, video hovor, listovú či e-mailovú komunikáciu,“ uviedla riaditeľka zariadenia Zuzana Šlauková. Zrušenie obmedzení závisí od vývoja situácie v okrese, na Slovensku, od usmernenia ministerstva práce a hlavného hygienika SR.

Zdroj: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať