V zariadení pre seniorov v Žiline platí zákaz návštev, mesto vyzýva k zodpovednosti a disciplíne

V zariadení pre seniorov v Žiline platí zákaz návštev, mesto vyzýva k zodpovednosti a disciplíne

V reakcii na aktuálnu pandemickú situáciu v meste Žilina, vydalo Úsmev – zariadenie pre seniorov zákaz návštev pre svojich klientov. Výnimku tvoria iba seniori v paliatívnej starostlivosti, ktorých môžu navštíviť dvaja najbližší príbuzní najviac jedenkrát týždenne.

Samospráva zároveň vyzýva na zodpovednosť a disciplínu pri dodržiavaní preventívnych opatrení. V piatok 2. októbra zasadal Krízový štáb mesta Žilina, ktorý sa venoval opatreniam Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Už vo štvrtok 1. októbra mesto vydalo zákaz konania hromadných podujatí športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy, kde počet prítomných presiahne v jednom okamihu 50 ľudí. V prípade kultúrnych alebo športových podujatí platí, že ak počet osôb vystupujúcich v mene organizátora, ktorými sú napríklad účinkujúci, športovci, organizačný tím, presiahne počet 50, podujatie sa môže uskutočniť, avšak bez prítomnosti obecenstva. Výnimku z týchto zákazov majú aj hromadné podujatia, ktorých všetci účastníci predložia v dobe začiatku podujatia negatívny výsledok RT-PCR testu alebo antigénového testu na ochorenie Covid19 nie staršieho ako 12 hodín. Takéto podujatia musia byť zároveň ohlásené na miestnom regionálnom úrade verejného zdravotníctva najneskôr 48 hodín pred ich začiatkom.

„Do dnešných dní naše mesto úspešne zvláda boj s koronavírusom. Boli sme stále v zelenej zóne a ja sa vám chcem za to veľmi pekne poďakovať. Posledné dni a posledné hodiny hovoria o tom, že aj v našom meste sa situácia pomaly zhoršuje. Je to prirodzené, pretože všade okolo nás sú červené okresy a naši občania prichádzajú do styku s obyvateľmi týchto regiónov. Pritom stačí, aby sme boli naďalej zodpovední a dodržiavali základné elementárne pravidlá. Je potrebné, aby sme nosili rúška na miestach, kde sa stretáva viac ľudí, dodržiavali hygienu a bezpečnú vzdialenosť. Vyzývam všetkých obyvateľov Žiliny k zodpovednosti a disciplíne pri dodržiavaní aktuálnych protiepidemiologických opatrení. Spolu to určite dokážeme!“ povedal primátor Peter Fiabáne.

Podľa jeho slov, ak by sa epidemiologická situácia v meste zhoršovala, samospráva je pripravená obnoviť všetky podporné aktivity, ktoré fungovali počas trvania prvej vlny pandémie. K dispozícii je pre občanov aj informačná internetová stránka: https://koronavirus.zilina.sk s aktualitami o novom koronavíruse a opatreniach v meste.

Zdroj: mesto Žilina

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať