V Žiline bude na celoplošnom testovaní k dispozícii 71 odberných miest

V Žiline bude na celoplošnom testovaní k dispozícii 71 odberných miest

Obyvatelia Žiliny budú môcť počas celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 využiť ktorúkoľvek z pripravených 71 odberných miestností v 32 rôznych lokalitách. Otestovaných by malo byť približne 65-tisíc ľudí s trvalým pobytom v meste Žilina a vo vekovej kategórii nad 10 rokov a do 65 rokov. Testovanie sa zároveň oproti avizovaným termínom skráti o jeden deň, uskutoční sa počas víkendov od 31. októbra do 1. novembra a od 7. do 8. novembra, vždy v sobotu a v nedeľu. Odberné miesta budú ľuďom k dispozícii od 7.00 do 22.00 hod. Posledný výter v danom dni urobia zdravotníci už o 21.30 hod., aby stihli testy vyhodnotiť.

Miesta pre testovanie z väčšej časti kopírujú geografické umiestnenie volebných miestností. Občania sú do nich zvyknutí chodiť a poväčšine ich majú najbližšie k bydlisku. Počas dvoch testovacích víkendov však budú môcť využiť Žilinčania ktorúkoľvek miestnosť a prísť môžu kedykoľvek. Odberné miesto v Mojšovej Lúčke bude otvorené iba v nedeľu 1. novembra.

„Čakajú nás dva mimoriadne náročné dni. Ide o organizačne namáhavú akciu, ktorej v koordinácii s Ozbrojenými silami SR pomáhame, ako vieme. Je samozrejmé, že pri akcii takéhoto rozsahu môžu vzniknúť malé problémy, no prosím všetkých Žilinčanov o pochopenie. Venujme v tejto súvislosti zvláštnu pozornosť najmä hendikepovaným ľuďom, starším, ale aj tehotným matkám a ich sprievodu. Keď prídu na testovanie, dajme im prednosť, aby nemuseli dlho čakať. Prejavme svoju ľudskosť a pochopenie,“ vyzýva primátor Peter Fiabáne. 

Nie je vylúčené, že sa budú pred odbernými miestami tvoriť rady čakajúcich, mesto však vyzýva na prejavy spolupatričnosti, tolerancie a dodržiavanie preventívnych opatrení, najmä rozstupov. Na verejný poriadok a dodržiavanie preventívnych opatrení budú dohliadať príslušníci Policajného zboru SR a Mestskej polície v Žiline.

Vo facebookovej skupine „Odberné miesta Žilina – celoplošné testovanie COVID-19“ (https://www.facebook.com/groups/272228527441029) vznikla občianska iniciatíva, ktorá vyzýva Žilinčanov, aby si informácie o naplnenosti jednotlivých odberných miest zdieľali v reálnom čase.

Aktuálne informácie Žilinčania nájdu na internetovej stránke mesta, osobitnej internetovej stránke: https://koronavirus.zilina.skmestskej facebookovej stránke či v mobilnej aplikácii „Žilina“.

Mapa odberných miest na celoplošné testovanie na COVID-19 v Žiline: https://koronavirus.zilina.sk/celoplosne-testovanie/

UPOZORNENIE: Vzhľadom na aktuálnu realizáciu prípravy odberných miest na celoplošné testovanie na COVID-19 sa môžu ich konečné lokality v Žiline ešte zmeniť.  

Zdroj: Vladimír Miškovčík, hovorca mesta Žilina

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať