V Žiline sa začína s doručovaním rozhodnutí o vyrubení dane a poplatku

V Žiline sa začína s doručovaním rozhodnutí o vyrubení dane a poplatku

V mesiaci máj bude Mestský úrad v Žiline doručovať rozhodnutia o vyrubení miestnych daní a poplatku. Samospráva odporúča, aby si Žilinčania z dôvodu sprísnených preventívnych opatrení v súvislosti s novým koronavírusom prevzali zásielku osobne od zamestnancov úradu, ktorí im ju doručia až domov.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu a v záujme ochrany zdravia bude pri doručovaní venovaná maximálna pozornosť dodržiavaniu hygienických opatrení. Zamestnanci budú vybavení osobnými ochrannými pomôckami. Pri prevzatí zásielky sa občanom odporúča používať ochranné rúško na tvár a pri podpise vlastné pero. V súvislosti s distribúciou rozhodnutí žiada mesto o zhovievavosť a ústretovosť v snahe predísť prípadným nedorozumeniam.

Neprevzatím zásielky nezanikajú povinnosti, ktoré sú im uložené v rozhodnutí. Lepšie je preto, prevziať si výmery od zamestnancov úradu v pohodlí domova, v opačnom prípade im bude zásielka doručená poštou. Ak si ju ani v úložnej dobe na pošte neprevezmú, z právneho hľadiska sa považuje za doručenú.

Radnica zároveň vyzýva občanov, aby pri úhradách v maximálnej možnej miere využívali bezhotovostnú formu platenia, prevodom na účet mesta, ktorý je uvedený v rozhodnutí spolu s QR kódom. Platba v pokladnici mestského úradu alebo na pošte sa z hygienických dôvodov v tomto čase neodporúča.

Mestský úrad v Žiline v súvislosti s prijatými preventívnymi opatreniami proti šíreniu nového koronavírusu pracuje v obmedzenom režime. Úradné hodiny pre verejnosť sú zrušené, v pracovné dni od 8.00 do 11.00 hodiny sú v sídle úradu na Námestí obetí komunizmu 1 k dispozícii len služby podateľne a pokladnice.

Žiadame občanov, aby využívali inú ako osobnú formu vybavenia svojich požiadaviek na mestský úrad, odporúčame uprednostniť telefonickú alebo elektronickú komunikáciu. Aktuálne telefónne čísla na jednotlivé odbory mestského úradu sú k dispozícii na internetovej stránke v časti Občan/Kontakty.

So svojimi otázkami sa môžu Žilinčania obrátiť aj na mestskú infolinku na tel. čísle: 0908 304 916 (v pracovné dni, 7.00 do 19.00 hod.), e-mail: hovorca@zilina.sk, online chat pre sluchovo postihnutých je k dispozícii na stránke: https://koronavirus.zilina.sk v pracovné dni od 8.00 do 14.00 hod.

Zdroj: Mesto Žilina

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať