VakciZuzka v Kia Slovakia

VakciZuzka v Kia Slovakia

Kia Slovakia v spolupráci zo Žilinským samosprávnym krajom zorganizovali výjazd mobilnej vakcinačnej linky VakciZuzka priamo do areálu automobilky

Priamo vo výrobnom závode sa dobrovoľne zaočkovalo 116 ľudí

Dostupnosť očkovania sa zdá byť kľúčovým faktorom pri zvyšovaní zaočkovanosti v regiónoch

24. september 2021, Teplička nad Váhom – Výrobný závod Kia Slovakia v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom zorganizovali v piatok, 24. septembra výjazd mobilnej vakcinačnej jednotky VakciZuzka priamo do areálu automobilky v Tepličke nad Váhom. Zamestnanci závodu ako aj pracovníci dodávateľských organizácii využili možnosť sa zaočkovať jednodávkovou vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson pohodlne a rýchlo priamo v areáli spoločnosti.

Sme veľmi radi, že práve v období, keď opäť stúpa počet nakazených koronavírusom na Slovensku, využilo ponuku zaočkovať sa priamo u nás v závode 116 našich zamestnancov a pracovníkov našich dodávateľov. Aj ich rozhodnutie zaočkovať sa prispeje k bezpečnejšiemu pracovnému prostrediu v Kia Slovakia a tiež zvýši počet zaočkovaných v regióne odkiaľ pochádza väčšina našich zamestnancov,“ povedal Tomáš Potoček, hovorca spoločnosti Kia Slovakia.

Dostupnosť očkovania je podľa predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej  jedným z kľúčových faktorov pri zvyšovaní zaočkovanosti v regiónoch. Žilinský samosprávny kraj preto už od 19. júla spustil výjazdy mobilnej vakcinačnej linky, ktorej úlohou bolo očkovať priamo v mestách a obciach. „Za dva mesiace činnosti VakciZuzky sa nám podarilo zaočkovať 4 523 obyvateľov v 91 obciach a mestách. Pre niektoré regióny to predstavuje zvýšenie zaočkovanosti aj o 8 %, čo je dobrou správou pre naše nemocnice.“ Pre župu nejde o prvé takéto očkovanie, v spolupráci s ďalšími zamestnávateľmi v kraji zaočkovala už viac než 800 pracovníkov. „Vítam iniciatívu spoločnosti Kia umožniť pracovníkom zaočkovať sa priamo vo výrobnom závode. Je to dôležitý a zodpovedný krok k tomu, aby sme udržali v chode ekonomiku v prípade ďalšieho ataku pandémie,“ uzavrela krajská županka.

 

ZDROJ: ŽSK

Monika Ondrušová
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať