Veľká protidrogová akcia NAKA: “Snežilo” aj na Kysuciach

Veľká protidrogová akcia NAKA: “Snežilo” aj na Kysuciach
Foto: Fcb/Polícia SR-Žilinský kraj

Národná kriminálna agentúra zasahovala v Trenčíne, Prievidzi, aj v Kysuckom Novom meste. Išlo o protidrogovú akciu. Polícia zadržaa desať podozrivých osôb a vykonali množstvo domových prehliadok, vrátane skladových priestorov a vozidiel.

Policajti zaistili viac ako 650 gramov pervitínu, čo je približne 6 200 dávok v hodnote takmer 41 000,- eur. Okrem toho sme zaistili aj marihuanu a desiatky tisíc eur v hotovosti, rôzne komponenty na výrobu drog, mobily a SIM karty, ale aj strelivo rôzneho kalibru.

Zo zadržaných osôb vyšetrovateľ už šesť obvinil z obzvlášť závažnej drogovej trestnej činnosti, ako členov organizovanej skupiny. Konkrétne M. G., K. B., V. L., J. D., A. F. a G. K. Nie je však vylúčené, že padnú ďalšie obvinenia.

Organizovaná skupina pôsobila najmä na území Trenčianskeho a Žilinského kraja ale aj na iných miestach Slovenska. Na drogách mali zarábať ich výrobou z prekurzorov, neoprávnene zadovážených zo zahraničia, najmä z Českej a Poľskej republiky. Vyrobené drogy mali prechovávať a ďalej dodávať narkomanom alebo dílerom.

Vyšetrovateľ podal podnet prokurátorovi trenčianskej krajskej prokuratúry na podanie návrhu na ich vzatie do väzby. Ten sa s ním stotožnil a podal návrh na väzbu na Okresný súd v Trenčíne, ktorý ho akceptoval a o väzbe každého z obvinených v zákonnej lehote rozhodne.

Hoci by s vreckom takéhoto „snehu“ svah nezasnežili, akcia dostala krycí názov VLEK. Bolo to však dosť na to, aby im v prípade dokázania viny hrozil trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov.

Zdroj: Fcb/Polícia Žilinský kraj

 

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať