Veľkonočné trhy v Dražkovciach

Veľkonočné trhy v Dražkovciach

S príchodom jari zorganizovalo Občianske združenie Step Art  spoločne s majiteľmi prevádzok Potraviny a Pohostinstvo v obci Dražkovské veľkonočné trhy.

Uskutočnili sa  v sobotu, 9. apríla 2022, v areáli Poctivého Dražkovského Výčapu (pri športovom areáli v Dražkovciach). Aj napriek nepriaznivému počasiu návštevníci v improvizovaných stánkoch pod strechou terasy obdivovali vystavený remeselný sortiment – drevené výrobky majstra Gontka, ktorý tvorí zo svoru, mohli ochutnať a kúpiť si výborné domáce koláče od lokálnych gazdiniek z Horného Kalníka aj zdobené medovníčky. Pastvou pre oči boli samozrejme aj veľkonočné ozdoby, kraslice, háčkované – paličkované – vyšívané doplnky aj hračky. Obdivované boli praktické výrobky a ozdoby z recyklovaného dreva. Do ďaleka rozvoniavali trdelníky. Tých, ktorí boli hladní, zohriala  výborná kotlíková kapustnica či vegánsky boršč. Smädných obslúžili v pohostinstve, kde našli zázemie všetci, ktorí sa potrebovali trochu zohriať.

Počasie bolo aprílové a iste odradilo mnohých – stánkárov i návštevníkov. Ale entuziazmus a odhodlanie tých, ktorí prišli vystavovať či nakupovať, zvíťazili i nad nepriazňou počasia. Nikto totiž neodchádzal s prázdnymi rukami. Do nálady i do „skoku“ sa popoludní postarala ľudová hudba “Ferova družina” zo Žiliny.

Zdroj: Mgr. Zuzana Kmeťová, OZ Step Art

Monika Ondrušová
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať