Vernisáž výstavy Oživené tradície bez hraníc v Kaštieli Radoľa

Jarné obdobie je neodmysliteľne späté s Veľkou nocou.  Naši predkovia nám zanechali množstvo krásnych zvykov, ktoré robia tieto sviatky jedinečné a krásne aj v súčasnosti, preto Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, v spolupráci s hlavným cezhraničným partnerom Jablunkovským centrom kultúry a informácií, pripravilo 20. marca 2022 v Kaštieľa Radoľa vernisáž výstavy Oživené tradície bez hraníc spojenú s kultúrnym programom.

Znalosti odovzdávané z minulých generácií na generáciu, zručnosti a zanietenosť pre tvorivú činnosť. Ale napríklad aj umelecký talent a zábavné spoznávanie regionálnej histórie, to všetko ponúka projekt realizovaný z programu InterregV-A SK–CZ 2014–2020 Fond malých projektov, ktorý má za cieľ návštevníkom a obyvateľom prihraničného územia priblížiť tradičné veľkonočné zvyky a tradície formou rovnomennej akcie a výstavy.

Počas nedeľného podujatia spojeného s vernisážou výstavy sú od 11.00 do 16.00 hod pripravené kreatívne tvorivé dielne, ľudoví remeselníci a umelci, ktorí odprezentujú kraslice, veľkonočné korbáče, rezbárske práce, ručné veľkonočné patchworkové dekorácie či zdobené perníčky z Jablunkova. Súčasťou kultúrneho programu bude aj vystúpenie ľudovej hudby Muzika „Goróle“  z Jablunkova, ktorá bude hrať v čase od 11.30 – 13.30 hod.

Veríme, že vás toto podujatie zaujme a prídete do Kaštieľa Radoľa spoznať veľkonočné tradície a zvyky našich susedov z Jablunkova. Výstava Oživené tradície bez hraníc potrvá do 5. júna 2022.

Realizované v rámci projektu Oživené tradície bez hraníc- ev.č.SK/FMP/11b/07/002 z programuInterreg V-A SK–CZ 2014–2020 Fond malých projektov.

Zdroj: Kysucké múzeum

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať