Vianoce 2021 s novými autobusmi SAD Žilina

Vianoce 2021 s novými autobusmi SAD Žilina

Do spoločnosti SAD Žilina už dorazilo 30 nových moderných autobusov, ktoré sa vyznačujú bezpečím, pohodlím, nízkou spotrebou paliva, priestranným riešením pre cestujúcich i vodiča a majú najekologickejšie  motory EURO6 a dokonca aj samohasiaci systém v priestore motora. Tieto autobusy sú koncipované v súlade s najprísnejšími európskymi normami. Ide o najmodernejšie vozidlá vybavené aj  USB portami, ktoré sa nachádzajú v priestore vyhradenom pre kočiare – oproti zadným dverám. Už  v šesťdesiatich autobusoch žilinskej SADky je možné počas jazdy nabíjať mobilný telefón aj pre cestujúcich. Samozrejmou výbavou v  autobusoch je aj Wi-Fi pripojenie,  LCD monitory a zaručený je aj tepelný komfort so samostatne programovateľným nezávislým kúrením.  Po zaradení týchto autobusov do prevádzky, budeme mať už 242 vozidiel s Wi-fi pripojením, z toho  190 aj s LCD monitormi. Z 30-tich nových modrých autobusov je 13 autobusov nízkopodlažných, v dĺžke 12 metrov s obsaditeľnosťou pre 45 sediacich pasažierov. Bezbariérové autobusy zaručujú maximálny komfort počas cestovania, vďaka nízkej nástupnej výške podlahy medzi prednými a strednými dverami, ktorá umožňuje ľahší nástup alebo výstup pre imobilných cestujúcich a rodičov s kočíkmi. Po zaradení týchto 30 autobusov budeme mať na cestách v prímestskej doprave  43 bezbariérových autobusov.

,,Sme nesmierne radi,  že opäť v tento vianočný čas sa nám podarilo spoločne so Žilinským samosprávnym krajom investovať finančné prostriedky do nových autobusov Iveco Crossway. Zabezpečujeme dopravu v tomto regióne už viac ako 70 rokov a modernizáciou vozidlového parku, neustále zvyšujeme kvalitu poskytovaných služieb a podporujeme tak rozvoj verejnej dopravy v Žilinskom kraji.  Veríme, že cestujúci budú spokojní s novými autobusmi, ktoré im zaručia komfort a pohodlie počas cestovania´´, uviedol Ing. Peter Pobeha, generálny riaditeľ spoločnosti SAD Žilina

Predsedníčka kraja Erika Jurinová na záver doplnila: „Verejná autobusová doprava je jediným hospodárnym a ekologickým riešením pre dopravnú infraštruktúru. Viac cestujúcich v autobusoch znamená menej áut na cestách. Aby bola verejná doprava skutočne atraktívna, musí spĺňať vysoké kritériá. Vďaka tejto obnove vozového parku bude cestovanie autobusmi v našom kraji opäť dostupnejšie, pohodlnejšie a najmä bezbariérové.”

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať