Vianočný trolejbus sa prvýkrát objaví aj v prímestských častiach Žiliny

Vianočný trolejbus sa prvýkrát objaví aj v prímestských častiach Žiliny

Tradície je potrebné si zachovávať, a preto aj tento rok DPMŽ vypraví vianočne vyzdobený trolejbus a to presne “na Mikuláša” tzn. 6.12.2021. Oproti minulému roku však prinesieme dve zásadné novinky.

Tou prvou je, v celkovom poradí, už druhá zmena vozidla. Prvá zmena vozidla nastala v roku 2013, kedy vianočne ozdobený trolejbus ŠKODA 14Tr bol vystriedaný, v tej dobe, najnovším typom ŠKODA 31Tr SOR. A práve ten, po ôsmich rokoch, uvoľní miesto parciálnemu trolejbusu značky ŠKODA 26TrA Solaris. Zástupcu takmer najstaršieho typu trolejbusu nášho vozidlového parku vystrieda náš najnovší a najmladší model. Nízkopodlažný parciálny trolejbus bude mať už tradične vyzdobený exteriér, ako aj interiér. Pričom práve v interiéri si budú môcť cestujúci všimnúť novú vianočnú výzdobu.

Druhou novinkou, ktorú sme sa rozhodli tento rok priniesť, je nasadenie vianočného trolejbusu aj na vybrané spoje autobusových liniek MHD. Prvýkrát v histórii DPMŽ sa tak vianočný trolejbus objaví aj v prímestských častiach. K tomuto kroku sme mohli pristúpiť práve z dôvodu nasadenia parciálneho trolejbusu. Ten vďaka pomocnému batériovému pohonu dokáže prejsť časť trasy aj mimo trakčného vedenia.

Veríme, že cestujúci, obyvatelia i návštevníci Žiliny uvítajú toto malé predvianočné spestrenie, a že cestovanie vianočne vyzdobeným trolejbusom si vychutnajú najmä deti.

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať