VIDEO: Mestský hokejový klub si prevzal nový majiteľ spoločnosť LUPIZA

VIDEO: Mestský hokejový klub si prevzal nový majiteľ spoločnosť LUPIZA

Žilinská spoločnosť LUPIZA, s. r. o. dnes 4. júna oficiálne prevzala do svojho vlastníctva Mestský hokejový klub Žilina (MsHK). Podpisom zmluvy sa spoločnosť stala vlastníkom 100-percent akcií hokejového klubu. 

„Je to mimoriadny okamih, kedy po dlhých rokoch klub prechádza do rúk nového majiteľa. Je to príbeh úspechov, ale aj veľkých pádov. Klub získal titul extraligového majstra, no na druhej strane vďaka nedobrým rozhodnutiam ho opustili fanúšikovia, hokejová verejnosť, partneri a sponzori.  Som však veľmi rád, že dnes píšeme novú kapitolu klubu. Čo sme si predsavzali sa podarilo splniť. Cieľom bolo, aby mal klub splnené záväzky, nebol zadlžený, pracoval otvorene a transparentne. Dnes je klub v takom stave, že novému majiteľovi nebude spôsobovať problémy a môžu sa zamerať na jeho rozvoj a sústrediť na úspechy. Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na naplnení tohto zámeru,“ podotkol pri podpise zmluvy o kúpe akcií primátor mesta Peter Fiabáne.

V zmysle uzavretej zmluvy bude majiteľovi klubu poskytnutá ľadová plocha a priestory pre športovú činnosť za symbolické jedno euro i dotácia od mesta vo výške maximálne 75-tisíc eur ročne na každú jednu hokejovú sezónu. Zároveň získava aj možnosť využívať ľadovú plochu šesť hodín denne, z toho štyri hodiny na hlavnej ľadovej ploche a dve hodiny na vedľajšej ľadovej ploche. Nový vlastník sa zmluvne zaviazal, že v prípade fungovania v extralige prispeje navrch k dotácii od mesta do rozpočtu 450-tisíc eur a v prípade pôsobenia v prvej lige prispeje 150-tisíc eur.

Spoločnosť LUPIZA plánuje do žilinského hokeja priniesť inovácie, manažérsky systém riadenia, dátovú analytiku, ale aj skúsenosti z oblasti obchodu a marketingu. Noví majitelia klubu potvrdili pokračovanie pôsobenia trénera Stanislava Škorvánka a trénera brankárov Jozefa Urdáka. Zároveň deklarovali ambície prinavrátiť žilinský MsHK späť do extraligy, pri budovaní kádra i realizačného tímu sa spoliehajú na ľudí zo Žiliny a jej okolia.

„Sme radi, že sa tento veľmi náročný proces odpredaja klubu podarilo ukončiť. Počas tohto dlhého obdobia sme museli sme prekonať množstvo prekážok. Musím však vyzdvihnúť aktivitu bývalého vedenia klubu a predstaviteľov mesta, že dokázali klub aj v ťažkých časoch nastaviť tak, aby bol schopný odpredaja a dokázali do hokeja priniesť poriadok. Dnes máme možnosť prebrať klub s 95-ročnou históriou prakticky na zelenej lúke. Klub nemá dlhy, nemá kostlivcov v skrini a my sa môžeme sústrediť na realizáciu našej vízie,“ povedal Rastislav Chovanec zo spoločnosti LUPIZA.

Zámer odpredať akcie MsHK Žilina oznámilo mesto na základe uznesenia mestského zastupiteľstva zo dňa 17. februára. Predaj 100-percentného balíka akcií v nominálnej hodnote 25-tisíc eur za cenu 31 925 eur spoločnosti LUPIZA, s. r. o. schválili na májovom zasadnutí poslanci Mestského zastupiteľstva v Žiline.

YouTube video

Zdroj: Mesto Žilina, MsHK Žilina

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať