VIDEO: Prosba primátora mesta všetkým Žilinčanom

VIDEO: Prosba primátora mesta všetkým Žilinčanom

MÁME DÔVOD NA OPTIMIZMUS – NEPOKAZME SI TO!

Slovensko zvláda boj s koronavírusom pomerne dobre. Nezabúdajme, že je to výsledok zodpovedných opatrení, ale aj zodpovedného prístupu nás všetkých. Buďme na seba navzájom hrdí a teraz, keď sa opatrenia uvoľňujú, prosím nepoľavujme v zodpovednosti, nenechajme sa uniesť pocitom, že najhoršie je za nami. Môže sa nám to nepekne vrátiť.

S príchodom jari a optimistickej nálady sme si všimli aj nárast rizikového správania a preto by som vás rád poprosil o nasledovné:

– Rešpektujte prosím stále platné opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Naďalej platí zákaz stretávania sa, povinnosť nosiť rúško na verejnosti a dodržiavať bezpečné rozostupy medzi ľuďmi. Ani možnosť kúpiť si pivo vo výdajnom okienku na tom nič nemení.
– Počas pobytu v prírode prosím nezakladajte oheň, tohtoročná jar je mimoriadne suchá a hrozí vysoké riziko požiarov, hasiči už majú za sebou v okolí Žiliny niekoľko náročných zásahov.
– Stúpa nám miera znečistenia v uliciach, napriek zvýšenému rozpočtu aj frekvencii čistenia to nestačí a preto prosím, nenechávajte po sebe neporiadok, využívajte smetné koše, ktoré sú vždy v dostupnej vzdialenosti. Ide o náš spoločný priestor, znečisťovanie si spôsobujeme len my sami.

Ďakujem vám, vydržme spoločne ešte chvílu v zodpovednom prístupe a čoskoro to máme za sebou.

YouTube video

Zdroj: FB Peter Fiabáne

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať