Voda na Kalvárii v Rajeckej Lesnej nie je vhodná na pitie

Voda na Kalvárii v Rajeckej Lesnej nie je vhodná na pitie

Oznamuje občanom, ale aj návštevníkom Obce Rajecká Lesná, že dňa 11. 11. 2020 boli v rámci štátneho zdravotného dozoru – kontroly kvality vody v studničkách v okresoch Žilina a Bytča – vykonané odbery vzoriek vody na laboratórnu analýzu z obidvoch krajných výpustov vody po ľavej strane (vyššie umiestnených s možnosťou nabratia vody do fliaš) na Kalvárii v Rajeckej Lesnej.

Laboratórne analýzy boli vykonané podľa Vyhlášky MZ SR č. 247/2017 Z.z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o kvalite pitnej vody, kontrole kvality pitnej vody, programe monitorovania a manažmente rizík pri zásobovaní pitnou vodou, v rozsahu minimálnej analýzy pre hromadné zásobovanie, zároveň boli vyšetrené ukazovatele vápnik, horčík a tvrdosť vody.

Laboratórne analýzy z obidvoch krajných výpustov vody po ľavej strane (vyššie umiestnených s možnosťou nabratia vody do fliaš) preukázali nevyhovujúcu mikrobiologickú kvalitu. Voda bola bez zdravotného zabezpečenia. Na základe zistených skutočností oznamujeme občanom, ale aj návštevníkom, že voda na Kalvárií nie je vhodná na pitie.

Zdroj: obec Rajecká Lesná

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať