Všetci testovaní zamestnanci Mestského úradu v Ružomberku sú negatívni

Všetci testovaní zamestnanci Mestského úradu v Ružomberku sú negatívni
Foto: FB/Mesto Ružomberok

Uplynulé dni boli zamestnanci Mestského úradu testovaní na prítomnosť vírusu, ktorý spôsobuje ochorenie Covid-19. Testovanie sa uskutočnilo u 9 zamestnancov z najužšieho okruhu zamestnanca, ktorému začiatkom týždňa prítomnosť vírusu potvrdili. Výsledky všetkých testovaných zamestnancov sú negatívne. Znamená to, že na úrade sa nenachádza žiadna nákaza ani ohnisko. Mesto Ružomberok o tom informuje na sociálnej sieti.

Mestský úrad tak pokračuje v normálnom živote. Stránkové dni sú pondelok, utorok, streda a piatok. Otvorené sú oba vchody bez stráženia príslušníkom Mestskej polície.

Po potvrdení prítomnosti vírusu u jedného zo zamestnancov ostal úrad uzatvorený. Následne zasadalo krízové vedenie mesta, ktoré nariadilo niekoľko nevyhnutných krokov zameraných na ochranu verejnosti a elimináciu možnej nákazy v priestoroch Mestského úradu. Vytvorený bol zoznam zamestnancov, ktorí sa podrobili testovaniu. Zároveň s testovaním prebehla aj dezinfekcia všetkých priestorov Mestského úradu. Po výsledkoch testovania s negatívnym výsledkom u všetkých zamestnancov v blízkom kontakte bol nariadený návrat k normálnemu fungovaniu úradu. Po konzultácií s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v preventívnej a zároveň povinnej karanténe ostáva 7 zamestnancov (všetci už s negatívnym výsledkom).

Zdroj: Mesto Ružomberok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať