VŠIMLI SME SI: Obec Radoľa pokračuje vo výstavbe chodníkov

VŠIMLI SME SI: Obec Radoľa pokračuje vo výstavbe chodníkov

S príchodom jari začali v obci Radoľa stavebné práce, zhotovený bol hlavný chodník na cintoríne – Na Koscelisku a štrkové chodníky pomedzi hrobové miesta. Tie eliminujú ílovité blato, dlhé roky znepríjemňujúce život všetkým návštevníkom cintorína. Zároveň však tieto chodníky umožňujú zadržiavanie vzácnej dažďovej vody v území.

V letných a jesenných mesiacoch pokračuje výstavba chodníkov v aktuálne dopravne najnebezpečnejších (dažďovou kanalizáciou zúžených) úsekoch miestnych komunikácií v obci – Pod Tehelňou a na Lánoch. Súčasťou prác je aj nové vedenie dažďovej kanalizácie v celom úseku pod trasou chodníka. Chodník je plánovaný cez celé Lány od Šustkoviec až po supermarket, a v druhej vetve až Pod Tehelňu. Harmonogram výstavby vychádza z frekvencie dopravy v riešených úsekoch, dokončenie je predpokladané na rok 2021.

Práce na výstavbe chodníkov aj dažďovej kanalizácie realizuje obec Radoľa so svojimi vlastnými zamestnancami a z úspor financií v rámci bežných činností obce. Vďaka novým chodníkom sa zvýši bezpečnosť chodcov, ktorí tadiaľto prechádzajú a obec sa stane príťažlivejšou pre všetkých jej obyvateľov, návštevníkov a turistov.

Zdroj: Spravodajca obce Radoľa 2/2020, FB/Čo sa deje v Radoli

 

 

Monika Ondrušová
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať