Výmena parného potrubia za horúcovodné pokračuje druhou etapou

Výmena parného potrubia za horúcovodné pokračuje druhou etapou

Spoločnosť Žilinská teplárenská, a. s. pokračuje počas júla druhou etapou výmeny parného potrubia za horúcovodné. Postupnou modernizáciou rozvodov sa znižujú straty v distribučnej sieti a zároveň sa zvyšuje efektivita celého systému centralizovaného zásobovania teplom.

Minulý rok sa vymenilp potrubie dlhé 9 km na trase z teplárne cez Vlčince až na Solinky (ul. Borová). Tento rok sa pokračuje zo Soliniek (ul. Borová) až po Veľkogaráže, pričom sa nahradí viac ako 3 km potrubia a vymení 19 parných výmenníkových staníc tepla za moderné kompaktné horúcovodné stanice s lepšou účinnosťou. Žilinská teplárenská sa ospravedlňuje všetkým dotknutým odberateľom z centrálneho zásobovania teplom za dočasné prerušenie dodávok tepla z dôvodu výmeny parného potrubia za horúcovodné.

Jednotlivé úseky, ktorých sa týka druhá etapa výmeny:

  • úsek č. 1 – v termíne od júla do septembra 2020, dotknuté ulice: Borová, Centrálna ulica, Ulica Alexandra Rudnaya, Bajzova, Tajovského ulica, Oravská cesta,
  • úsek č. 2 – v temíne od augusta do septembra 2020, dotknuté ulice: Hlinská, Bajzova, Kamenná ulica,
  • úsek č. 3 – v termíne od augusta do októbra 2020, dotknuté ulice: Hlinská a Saleziánska ulica.

Urobíme všetko pre to, aby sme obdobie odstávok dodržali a ubezpečujeme verejnosť, že každé prerušenie je nastavené v minimálnom časovom úseku potrebnom na výmenu odovzdávacích staníc tepla a ich dopojenia. Časový harmonogram výstavby a z toho vyplývajúcich odstávok bude Žilinská teplárenská vopred komunikovať s odberateľmi a správcovskými spoločnosťami.

Obyvateľom mesta a celej verejnosti ďakujeme za trpezlivosť a pochopenie pre všetky obmedzenia a komplikácie spojené s výkopovými prácami a realizovanou rekonštrukciou.

Pravidelné informácie o postupujúcich prácach nájdete na webovej stránke mesta Žilina: www.zilina.sk alebo na: www.teplarenzilina.sk. Viac informácií vám poskytnú aj pracovníci Žilinskej teplárenskej na tel č.: 041/ 506 42 57.

Zdroj: Žilinská teplárenská, a. s.

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať