Výstava ovocia a zeleniny. Tešíme sa na vás na podujatí Dary zeme

Výstava ovocia a zeleniny. Tešíme sa na vás na podujatí Dary zeme

Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravuje v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke dňa 27. septembra 2020 podujatie pod názvom Dary zeme.

Príďte s nami osláviť všetko, čo nám tento rok ponúkla príroda v podobe ovocia a zeleniny. Už od soboty 26. septembra si môžete v Múzeu kysuckej dediny pozrieť výstavu darov zeme. Tá potrvá aj počas celej nedele. Nájdete tu rôzne plodiny, ktoré sa urodili na kysuckých poliach, záhradkách či v lesoch. Tešiť sa môžete aj na kultúrne pásmo v podaní Folklórnej skupiny Dolinka z Novej Bystrice. O 12.45 sa uskutoční sprievod účinkujúcich na svätú omšu, ktorá sa uskutoční o 13. hodine. Tu sa požehná aj úroda. Po omši bude pokračovať kultúrny program.

Veríme, že vás toto podujatie zaujme a prídete do Múzea kysuckej dediny. Popri výstave, či prednáške sa môžete odviesť aj po Historickej lesnej úvraťovej železnici a ešte máte do konca októbra múžnosť pozrieť si aj dve výstavy. Drotári a drotárstvo v Multifunkčnom objekte a Vlaky s vôňou dreva v Raganovom mlyne.

Zdroj: Alexandra Janigová, Kysucké múzeum v Čadci

 

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať