Výstavba atletického štadióna v Martine napreduje

Výstavba atletického štadióna v Martine napreduje

Pri Spojenej škole v Martine sa buduje nový atletický štadión, ktorý bude spĺňať štandardy na súťaže podľa medzinárodných predpisov. Stavebné práce sú v predstihu so schváleným harmonogramom.

Veľkú investíciu nezastavila ani koronakríza, hoci sa vyskytli aj problémy ako s dodávkou materiálu, tak s nemožnosťou vycestovania zazmluvneného certifikovaného geodeta zo susedných Čiech na Slovensko pre uzavreté hranice. ,,Obe komplikácie sa podarilo vyriešiť a vďaka tomu práce napredujú. Do dnešného dňa sa podarilo osadiť žľaby, obrubníky a zrealizované sú podkladné vrstvy pod atletickými plochami,” povedal riaditeľ odboru investícií a správy majetku Peter Mrvečka. Na futbalovom ihrisku je vybudovaný nový odvodňovací systém aj so závlahovým systémom a sú zrealizované všetky vrstvy skladby futbalového ihriska. Po dobudovaní elektrickej prípojky NN sa závlahový systém spustí a nasledovať bude výsev trávnika. Teraz sa realizujú asfaltérske práce – kladú sa podkladné asfaltové vrstvy pod tartanové povrchy. Samotné tartanové povrchy by sa mali začať pokladať zhruba od polovice júna.

Na mieste, kde vznikne nový atletický štadión, bolo pôvodné futbalové ihrisko so škvarovým oválom. Slúžil na futbalové turnaje stredných škôl, aj na rôzne hasičské, či atletické súťaže v rámci okresu, ale aj kraja, či celého Slovenska. ,,Od nového areálu očakávame významné posunutie športových úspechov turčianskych atlétov v rámci Slovenska i v rámci medzinárodných podujatí. Plány s využitím sú veľké a zostáva dúfať, že krásny štadión uspokojí potreby študentov, atlétov i rekreačných bežcov, povedal riaditeľ Spojenej školy Jozef Zanovit.

V prvej etape výstavby  sa počíta s dobudovaním atletického 400 metrového oválu s ôsmymi dráhami, postavením športovísk pre atletiku – doskočisko pre skok do diaľky, vrh guľou či beh cez prekážky, vhodných aj na medzinárodné súťaže a ihrisko pre školské súťaže. Práce budú stáť viac ako dva milióny eur. Atletický zväz podporí výstavbu štadióna dotáciou vo výške 400-tisíc eur, zvyšné náklady bude zdieľať Žilinská župa s mestom Martin. Okrem časti finančného krytia župa vložila do združenia aj pozemok, na ktorom prebieha výstavba. ,,Po dobudovaní bude tento štadión jeden z troch TOP na Slovensku a bude certifikovaný na štandardy IIAF,” uzavrel Mrvečka.

Zdroj: ŽSK

 

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať