Vzpieranie a jeho význam pre bežný život

Vzpieranie a jeho význam pre bežný život

TJ Tatran Krásno nad Kysucou Oddielový klub Vzpierania sa zapojil do zamestnaneckej grantovej výzvy Nadačného fondu Mobis v Nadácii Pontis. Projekt Pre krásňanske vzpieranie bol úspešný a vďaka finančnej podpore bude realizovaná pravidelná, systematická práca s deťmi a mládežou prostredníctvom tréningovej činnosti v rámci vzpieračského klubu.

Cieľom projektu je vybudovať v deťoch a mládeži návyk zdravého životného štýlu prostredníctvom športových a pohybových aktivít a vzpieranie prezentovať ako šport, ktorý priaznivo pôsobí na vývoj chrbtice. Žiadne iné cvičenie nezapája toľko svalov a nestimuluje nervový systém tak ako práve vzpieranie. Vzpieranie posilňuje svalstvo, zlepšuje rýchlosť, pružnosť a obratnosť. V porovnaní s ostatnými športami patrí aj medzi pomerne bezpečné športy. V rámci projektu budú obstarané pomôcky, ktoré budú využité pre tréningový proces a súťažné vystúpenia. Po absolvovaní tréningov a posúdení ich výkonnosti budú nováčikovia spolu s ostatnými členmi zaradení do súťažných predstavení.

Zámerom je dosiahnuť, aby sa deti a mládež v našom meste a okolí venovali nielen povinnostiam, ale aj činnostiam, ktoré ich robia šťastnými. Zanietenie a vášeň sú veľmi dôležitým motorom v živote a takto naladení ľudia majú veľkú šancu stať sa úspešnými a spokojnými ľuďmi. Radi preto privítame nových záujemcov, ktorí by si chceli tento šport vyskúšať a ďalej sa mu venovať.

Poskytovateľ grantu: Nadácia Pontis, Nadačný fond Mobis v Nadácii Pontis
Prijímateľ grantu: TJ Tatran Krásno nad Kysucou Oddielový klub Vzpierania
Program: Pomáhame komunite 2021
Názov projektuPre krásňanske vzpieranie
Výška grantu: 1 938,00 EUR

Ciele projektu

  • Spropagovať vzpieranie ako šport, ktorý priaznivo vplýva na vývin chrbtice a zatraktívniť ho pre nových adeptov z radov detí a mládeže a zvýšiť tak záujem detí a mládeže o tento šport.
  • Pestovať návyk zdravého životného štýlu prostredníctvom športových a pohybových aktivít
  • Udržať výkonnosť členov a postupne dosahovať ešte kvalitnejšie výsledky v športových súťažiach

Aktivity projektu

Obstaranie potrebného vybavenia 01.07.2021 – 31.07.2021
Spropagovanie vzpieračského klubu 01.07.2021 – 31.07.2021
Tréningový proces 01.08.2021 – 30.09.2021
Účasť na súťažných podujatiach 01.09.2021 – 30.09.2021

Zdroj: mesto Krásno nad Kysucou

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať