Z Čadce bude Mesto otvorené umelcom 2020. Doprajte si pestrý kultúrny zážitok

Z Čadce bude Mesto otvorené umelcom 2020. Doprajte si pestrý kultúrny zážitok

Mesto Čadca a Dom kultúry Čadca organizujú od 17. do 19. septembra 2020 – 9. ročník Mesto otvorené umelcom. Zámerom projektu je spojiť tvorbu talentov žijúcich v našom meste. Je to symbolické otvorenie mesta verejnosti a umelcom a zároveň otvorenie novej umeleckej sezóny 2020/2021.

Podujatie začína vo štvrtok 17. septembra 2020 na Námestí slobody (pred MsÚ) o 14.30 hod. symbolickým otvorením mesta umelcom s následným sprievodom divadelníkov cez Palárikovu ulicu s zastavením pri mestskej fontáne. Pri tých sa verejnosti predstavia členovia Detského mládežníckeho divadelného súboru EVA, tanečnice SMT JOJA a mažoretky ELL ČAČA, nebudú chýbať folkloristi z detského folklórneho súboru Kelčovan.

V piatok 18.septembra 2020 o 16.00 hod. sa uskutoční vo výstavných priestoroch Domu kultúry v Čadci vernisáž výstavy  mladej fotografky – Beáty Budošovej z Čadce pod názvom Svet mojimi očami. Výstava bude trvať od 18.septembra do 18.októbra 2020. Týmto pozývame i ďalších mladých umelcov a ponúkame im možnosť prezentácie vlastnej tvorby v ďalších ročníkoch Mesta otvoreného umelcom. Záujemcovia sa môžu hlásiť u výtvarníčky Domu kultúry Gabriely Muchovej.

Sobota patrí Fotomaratónu Vlada Adamka 2020. Prezentácia a registrácia súťažiacich bude v sobotu medzi 9.00 – 9.30 hod. v Dome kultúry v Čadci. Následne sa účastníci dozvedia témy a podmienky účasti na fotomaratóne. Najlepšie zábery budú ohodnotené peknými cenami.

Uvedomujeme si, že nás čaká náročné obdobie, ktoré je poznačené situáciou súvisiacou s COVID-19. Veríme, že naďalej ostanete našimi vernými priaznivcami a kultúrne podujatia budú naďalej súčasťou vašich- našich životov.

Zdroj: mesto Čadca

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať