Za prvý víkend bolo prepravených cyklobusmi 105 bicyklov

Za prvý víkend bolo prepravených cyklobusmi 105 bicyklov

Pravdepodobne, krásne sobotné počasie a chuť ľudí na turistické a cyklistické výlety spôsobili, že štart cyklobusovej sezóny 2020 priniesol prekvapivé výsledky už počas prvého víkendu.

Cyklobusy zo žilinskej autobusovej stanice  vyrazili do troch obľúbených cykloturistických destinácií v Žilinskom kraji – do Terchovej, Novej Bystrice a Turčianskych Teplíc. Najväčší záujem bol o prevoz bicyklov smerom k Novej Bystrici.

Väčšina cestujúcich v cyklobusoch boli turisti,  pre ktorých sú tieto rýchle a bezpečné spojenia výhodné na prepravu do turisticky atraktívnych lokalít Terchovej ,Bystrickej doliny so skanzenom na Vychylovke, či na prehliadku Turčianskych dolín, kopcov a hradov. 105 cestujúcich sa doviezlo na stanicu na bicykli a ďalej cez frekventované cesty použili prepravu cyklobusom, aby následne pokračovali na potulkách znova na dvoch kolesách.

Úspešný štart cyklobusovej sezóny, ktorý sme zaznamenali, dokázal, že cyklobusy majú svoje miesto na trhu a stávajú sa obľúbeným spôsobom prepravy za rôznymi športovými a oddychovými aktivitami cestujúcich. Pevne veríme, že pozitívny trend bude pokračovať aj naďalej, počas celej tohtoročnej cyklobusovej sezóny 2020.

Všetkým cestujúcim prajeme veľa krásnych zážitkov pri spoznávaní našej krajiny. Pripomíname, že cyklobus môžete využívať v sobotu, nedeľu a vo sviatok do 27. septembra 2020 a aj v piatok v termíne od 07. júla 2020 do 28. augusta 2020.

Cestovné poriadky cyklobusov nájdete TU.

Zdroj: SAD Žilina

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať