ZA: Úrad pre verejné obstarávanie nebude zmluvu s právnikmi prešetrovať

ZA: Úrad pre verejné obstarávanie nebude zmluvu s právnikmi prešetrovať

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) v uplynulých dňoch informoval, že vo veci prešetrenia postupu verejného obstarávateľa mesta Žilina v súvislosti so zabezpečením právnych služieb s advokátskou kanceláriou Karkó nezačne konanie o preskúmanie úkonov, keďže na to v súčasnosti nevidí dôvod.

Vo vysvetľujúcom stanovisku úradu, ktorý dňa 16. júla adresoval žilinskej samospráve neskonštatoval nezákonný stav a uvádza, že doterajšie plnenie zmluvy nezakladá dôvody na ďalšie skúmanie či iné konanie voči postupu verejného obstarávateľa – mesta Žilina.

Vo veci zmluvy na zabezpečenie právnych služieb so spoločnosťou Karkó s.r.o. mesto s ÚVO intenzívne komunikuje od decembra 2019. Úradu zároveň poskytlo potrebné informácie, ako aj zodpovedne vysvetlilo svoj úmysel aj cieľ uzatvorenej zmluvy.

„Úrad pre verejné obstarávanie vo svojom stanovisku apeluje na opatrnosť pri našich ďalších krokoch, ako aj žiada o informovanie, čo ale nepredstavuje ani príkaz pozastaviť plnenie zmluvy, ani konštatovanie jej nezákonnosti,“ podotkol primátor mesta Peter Fiabáne.

Ako dodal, v spolupráci s právnou kanceláriou Karkó sa mestu podarilo zosumarizovať a analyzovať komplexnú problematiku týkajúcu sa historickej postupnosti, majetkových a skutkových údajov, ako aj ekonomických dôsledkov pri ďalšom postupe vysporiadania majetkových a obchodných vzťahov mesta so súkromnými spoločnosťami Georgea Trabelssieho. Žilinská samospráva rešpektuje stanovisko ÚVO a o ďalšom postupe s plnením zmluvy ho bude informovať.

Príloha: List/ vysvetľujúce stanovisko ÚVO mestu Žilina

Zdroj: mesto Žilina

 

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať