Za základnou umeleckou školou v Martine bolo vybudované nové parkovisko

Za základnou umeleckou školou v Martine bolo vybudované nové parkovisko

Za budovou ZUŠ, P. Mudroňa v Martine bola za 8 týždňov vybudovaná prístupová a obslužná komunikácia, chodník, stojiská pod smetné nádoby a parkovacie miesta. Nové parkovisko s komunikáciou slávnostne otvoril 17.decembra 2021 primátor mesta Martin Ján Danko za asistencie poslancov mestskej časti Stred Bruna Horeckého a Kristíny Šubjakovej.

Územie za martinskou ZUŠ-kou bolo vždy po daždi pod vodou ako v Benátkach. Od začiatku  decembra tohto roku to už nie je pravda a  za ZUŠ-kou a pri školskej jedálni ZŠ P.Mudroňa už môžeme kultúrne parkovať. Súčasťou tejto dlhodobo pripravovanej akcie je nová prístupová a zásobovacia komunikácia s asfaltovým povrchom so šírkou 6 metrov, ktorá ústi k budove školskej jedálne. Pri komunikácii je vybudované aj nové stojisko pre  kontajnery na odpad. Zo zámkovej dlažby je  vybudovaných 15  parkovacích miest a  nový chodník pre stravníkov školskej jedálne. Táto dlho očakávaná  investičná akcia na Mudroňke a jedna z priorít mestskej časti Stred bola financovaná z rozpočtu mesta Martin sumou 150 000 eur.

V blízkej budúcnosti sa bude riešiť  vedľajší pozemok, ktorý je v súčasnosti zarastený burinami a náletovými drevinami. Poslanci mestskej časti  Stred požiadali Útvar hlavného architekta mesta Martin  o návrh riešenia tohto územia, na ktorom by malo byť vybudovaných asi 10  parkovacích miest, ale najmä  oddychová zóna pre deti a ich rodičov. Bruno Horecký

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať