Záchranári HZS z Veľkej Fatry zasahovali v priebehu nedele dvakrát

Záchranári HZS z Veľkej Fatry zasahovali v priebehu nedele dvakrát
Foto: Ilustračné - FB/Horská záchranná služba

Záchranári HZS z Veľkej Fatry v nedeľu (26.07.2020) zasahovali  v priebehu dňa dvakrát. Horská záchranná služba o tom informuje na svojej stránke.

V dopoludňajších hodinách ich náhodní svedkovia požiadali o pomoc pre 60-ročného poľského turistu, ktorý sa pri prechode v trase „C“ ferratou HZS na Martinských holiach pošmykol. Približne 15-metrovým pádom si spôsobil úraz hornej končatiny, početné odreniny a úraz tváre. Po príchode záchranárov HZS bol muž ošetrený, bola mu zafixovaná končatina a na zmiernenie bolesti mu bol podaný inhalačný liek Penthrox. Turistu záchranári nabalili do nosidiel UT 2000 a za pomoci lanovej techniky bol pacient vytiahnutý cca 300 metrov na turistický chodník. Po transportovaní za pomoci nosidiel ku terénnemu vozidlu HZS ho previezli záchranári na ošetrenie do nemocnice v Martine.

V popoludňajších hodinách zasahovali v Bike parku na Malinom Brde. Pádom z bicykla si na cyklotrase „Modrý zamat“ privodil úraz hornej končatiny a odreniny 26-ročný cyklista zo Slovenska. Po ošetrení a zafixovaní končatiny ho záchranári HZS transportovali na nosidlách UT 2000 do Hrabova, kde bol odovzdaný príbuzným.

Zdroj: Horská záchranná služba

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať