Zamestnanci spoločnosti ARRIVA na Slovensku sa zapojili do dobrovoľníckeho podujatia Naše mesto

Zamestnanci spoločnosti ARRIVA na Slovensku sa zapojili do dobrovoľníckeho podujatia Naše mesto

Takmer 150 zamestnancov spoločnosti ARRIVA na Slovensku sa v piatok (11.6.2021) aktívne zapojilo do najväčšieho dobrovoľníckeho podujatia v strednej Európe s názvom Naše Mesto. Stretli sa netradične v rovnakých tričkách, aby spravili niečo správne pre svoje mesto a okolie. Cieľom dobrovoľníkov zo spoločnosti ARRIVA je pomôcť spraviť z miest, v ktorých pracujú a žijú, lepšie miesta pre život.

Spoločnosť ARRIVA sa dnes pridala k desiatkam spoločností, ktorým záleží na regiónoch a mestách. V spolupráci s Nadáciou Pontis sa zapojila do aktivít 15. ročníka podujatia Naše Mesto. V regiónoch, v ktorých najväčší dopravca na Slovensku zabezpečuje verejnú autobusovú dopravu, prispeli v tento deň zamestnanci k vyčisteniu, skrášleniu a zlepšeniu miest.

„V spoločnosti ARRIVA nám záleží na regiónoch a mestách, v ktorých žijeme a pracujeme. Naše mesto je príležitosťou dobrovoľníctvom podporovať komunity a aktívne pomôcť tam, kde je to potrebné. Aj vďaka spolupráci s Nadáciou Pontis a našimi objednávateľmi môžeme spoločne dokázať, že aj my v ARRIVA máme srdce na správnom meste a nielen v práci ťaháme všetci za jeden povraz. Som hrdý na kolegyne a kolegov, ktorí sa zapojili do podujatia,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

V meste Dolný Kubín dobrovoľníci zo spoločnosti ARRIVA čistili a revitalizovali historický cintorín – odstránením nečistôt z oplotenia historického cintorína a jeho náterom, odstránením nečistôt z náhrobkov dejateľov, zametaním, hrabaním a odstránením náletových drevín v priestoroch historického cintorína sa prispelo k zlepšeniu prostredia a zachovaniu hodnôt pre ďalšie generácie.

„Aj v tomto pandemickom čase sme sa naučili akosi viac oceňovať dobrovoľnú prácu a dobrovoľníctvo tak vo všeobecnosti, o to viac si to vážime, keď s takouto iniciatívou príde aj súkromná spoločnosť. Dvadsiatka takýchto zanietených ľudí si dnes vybrala za miesto svojho pôsobenia náš historický cintorín, kde nám chcú pomôcť skrášliť a zveľadiť priestor okolo dvoch významných hrobov, a to hrobu P. O. Hviezdoslava, ktorému od úmrtia uplynie v tomto roku sto rokov, a hneď vedľa susediaceho hrobu Janka Matušku, autora slovenskej štátnej hymny, ktorého narodenie – dvesté výročie – sme si pripomenuli práve v januári,“ povedal Ján Prílepok, primátor mesta Dolný Kubín. Okrem skrášlenia okolia, dobrovoľníci prišli na nové myšlienky a strávili príjemný deň s kolegami, tentokrát netradične – mimo pracoviska. Na záver dňa boli unavení z prospešnej a dobre vykonanej práce, ale aj rovnako šťastní zo spoločného úspechu. Tento deň popri stretnutí s kolegami, v súčasnosti takom vzácnom, i skvelom pocite z dobre vykonanej práce priniesol aj spestrenie bežného pracovného dňa aradosť z pomáhania iným.

Zdroj: Arriva

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať