Zápisy do škôl v Liptovskom Mikuláši sa tento rok uskutočnia prioritne elektronickou formou

Zápisy do škôl v Liptovskom Mikuláši sa tento rok uskutočnia prioritne elektronickou formou

Zápisy do škôl v Liptovskom Mikuláši sa tento rok uskutočnia prioritne elektronickou formou. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

Zápis detí do prvého ročníka základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta je naplánovaný na 16. a 17. apríla v poobedňajších hodinách. Vedúca odboru školstva na Mestskom úrade v Liptovskom Mikuláši Marta Gerbocová upozorňuje rodičov, aby sledovali webové stránky konkrétnych škôl, kde nájdu aktuálne a podrobné informácie k zápisom. „Na stránkach budú zverejnené prihlášky, ktoré môžu podať elektronicky, alebo ich vyplnia a odovzdajú priamo v škole bez prítomnosti detí. Boli by sme radi, keby rodičia uprednostnili možnosť elektronického zápisu, aby sme eliminovali osobnú návštevu škôl.“

Žiadosti na prijatie do materských škôl na nasledujúci školský rok môžu rodičia podať 4. a 5. mája od 8.00 do 16.00 hod. Škôlky rovnako uprednostňujú elektronickú formu zápisov. Žiadosť zašle zákonný zástupca mailom bez lekárskeho potvrdenia o zdravotnom stave dieťaťa. Aj v prípade materských škôl je potrebné pre ďalšie informácie sledovať ich internetové stránky.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Foto: FB/Liptovský Mikuláš

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať