Zažili sme dvojpremiéru Života na čisto

Zažili sme dvojpremiéru Života na čisto

Vlastne sme zažili dve premiéry. Jednu v Liečebni pre drogovo závislých, kde bolo vážne publikum a jednu v Súkromnom hudobnom a dramatické konzervatóriu, kde bolo svieže a odborné publikum.

V oboch prípadoch však vznikla príjemné spojenie medzi ľuďmi a pekná atmosféra. V Liečebni malo prevahu slovo, ktorým Milan Nemček rozprával o spolužití s jeho blízkymi, závislými osobami a Tomáš Grega o umelcoch a ich blízkosti k závislostiam. Obaja to doplnili pesničkami od spomínaných spevákov. Milan Nemček s podporou Stanislava Hýbelu  pesničkou, ktorú zložili spolu s Milanom Dočekalom ešte v minulom storočí, a Tomáš  Grega  pesničkou od Karola Duchoňa, ktorého stvárňuje aj na doskách Slovenského komorného divadla v Martine, v predstavení Zem pamätá. Pridali aj po jednej pesničke z vlastnej tvorby.  Tomáš Grega spolu s Adelou Žiakovou, študentkou konzervatória zaspievali v skvelom podaní dve pesničky.

Celé to prepájala Zuzana Kmeťová sprievodným slovom a poéziou. Takže spoločný, príjemný zážitok v komunite.

Na konzervatóriu to bol, aj nebol ten istý program. Bol, lebo účinkujúci aj repertoár boli takmer rovnakí, ale zameranie slova a jeho posolstvo bolo predsa len iné. Bolo to dané tým, že na Konzervatóriu, kde sa predstavenie uskutočnilo, Tomáš Grega vyučuje a Adelka študuje. Aj študentské publikum je prirodzene veselšie a bezprostrednejšie. Takže opäť zážitok na iný, ale opäť veľmi príjemný spôsob.

Dve premiéry a dva povzbudzujúce zážitky. Ideme ďalej, a chceme, aby rozprávanie o živote na čisto  prinieslo ešte viac takýchto spojení.

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky,

Tím projektu Život na čisto II

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať