Zažite tábor v lone prírody

Zažite tábor v lone prírody

Obec Malatiná a Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne pripravujú detský letný tábor, ktorý sa bude niesť vo folklórnom duchu. Svoje ratolesti máte stále čas prihlásiť, denný tábor sa bude konať od 2. do 7. augusta.

Každý deň, od pondelka do soboty, bude pre účastníkov zabezpečený pestrý a zaujímavý program. Povedú ho skúsení lektori. Pondelok bude patriť téme bačovstva. Deti sa dozvedia veľa o bačovstve a živote na salaši, Zuzka Kovalčíková z Leštín predvedie spracovanie vlny. Porozpráva, ako sa s vlnou pracuje a na čo všetko sa dá využiť. V utorok budú táborníci tkať s Magdalénou Palugovou na krosnách koberce, neskôr si ušijú vrecúška na bylinky. V stredu sa vyberú na Pajtu a budú zbierať a spoznávať bylinky. Vo štvrtok sa deti zoznámia s hudobnými nástrojmi – husľami, fujarou a harmonikou, dozvedia sa veľa zaujímavostí o ľudových piesňach. V piatok si pod vedením rezbára Petra Pagáčika vyrežú z dreva palice a obrázky. Večer si postavia stanový tábor, opečú si špekáčiky a s hvezdárom Jánom Mäsiarom, riaditeľom Krajskej hvezdárne v Žiline budú pozorovať hviezdnu oblohu. V sobotu sa s táborom rozlúčia turistickým výstupom ku krížu na Ostrý vrch.

Tábor je určený pre deti 2. až 8. ročníka základných škôl. Kapacita miest je obmedzená na 20 detí, preto sa poponáhľajte a kontaktujte Obecný úrad v Malatinej. Cena za pobyt so stravou v dennom tábore je 90 eur.

Zdroj: Alexandra Mikulášová, Oravské kultúrne stredisko

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať