Zberný dvor v Krásne nad Kysucou čaká na kolaudáciu

Zberný dvor v Krásne nad Kysucou čaká na kolaudáciu

V piatok 4. septembra 2020 sa uskutočnilo prestrihnutie zelenej ekologickej pásky ako symbol zrekonštruovaného a rozšíreného zberného dvora za účasti primátora mesta Jozefa Grapu a poslancov mestského zastupiteľstva.

V súčasnosti však stále prebiehajú rokovania o rôznych povoleniach, vyjadreniach, o organizácii a spôsobe zberu jednotlivých komodít, preto Vás budeme čoskoro informovať o oficiálnom otvorení zberného dvora.

Zberný dvor je miestom, kde občania mesta Krásno nad Kysucou budú môcť vyskladniť vyseparovaný odpad. Nie je to skládka, ako sa ľudia často mýlia. Skládka komunálneho odpadu je v Čadci na Podzávoze, prípadne na Semeteši, kde je možné uložiť nebezpečný a nevyseparovaný odpad.

“Slúži na odobratie vyseparovaného odpadu ako je sklo, plasty, drevo a drevené konáre, opratý textil a obuv, papier, biela elektronika, drobný stavebný odpad a to na základe ohlásenia rekonštrukcie na stavebnom úrade raz do roka. Veľkoobjemový odpad ako je nábytok, sedacie súpravy, postele musia byť rozobraté už pri dovezení na zberný dvor na jednotlivé položky”, uviedol primátor Jozef Grapa.

Je určený len pre fyzické osoby a nie je možné ho zneužívať podnikateľskými subjektami, ktorým zo zákona vyplýva, že odpad vznikajúci pri podnikateľskej činnosti musia za poplatok likvidovať na základe zmluvy s kompetentnými organizáciami.

Do zberného dvora nepatrí nebezpečný chemický odpad, pneumatiky, tie majú povinnosť likvidovať predajcovia, alebo pneuservisy. “Upozorňujeme občanov, že každý návštevník zberného dvora bude registrovaný kamerovým systémom. V rámci evidencie cez počítačovú sieť musí predložiť občianský preukaz ako doklad o trvalom pobyte v meste Krásno nad Kysucou. A pre evidenciu, koľko odpadu počas roka uskladnil na zbernom dvore”, dodal primátor.

Vzhľadom k tomu, že ekologické a enviromentálne zákony sa každoročne sprísňujú, uskladnenie odpadu je čoraz drahšia záležitosť. Pri kúpe rôznych tovarov je potrebné si uvedomiť, že tovar je lacný ale obal tovaru drahší.

Zdroj: mesto Krásno nad Kysucou

 

 

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať