Zborovania sa po dvoch rokoch opäť stretnú v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke

Zborovania sa po dvoch rokoch opäť stretnú v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke

Každoročne začiatkom októbra sa slávi sviatok Panny Márie Ružencovej, ktorej je zasvätená aj kaplnka v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke.  Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s obecným a farským úradom zo Zborova nad Bystricou pripravili na nedeľu 3.10.2021 prezentačné podujatie Zborovská nedeľa –  „Obec Zborov nad Bystricou – vitajte u nás”.

Program bude naozaj bohatý a návštevníci sa  od 11:30 do 15:30 od.  môžu tešiť na ukážky z domácej kuchyne starej matere. Pripravovať sa budú tradičné halušky a polesníky (zemiakové placky). O 12:15hod. sa všetkým  prítomným predstaví účastníčka súťaže Československo má talent Simona Mária Halvoniková. Tradične nebude chýbať ani svätá omša, ktorá začneo 13:00hod. pri kaplnke Panny Márie Ružencovejzo Zborova nad Bystricou a bude ju celebrovať duchovný otec Peter Škor. O 14:15 hod. sa môžu všetci presunúť k amfiteátru pri Krčme z Korne na galaprogram „Zborovská svadba”, v ktorom sa predstaviafolklóristi zo Zborova nad Bystricou: FS Zborovanka, Zborovskí heligonkári a DFS Nezábudka.Od 15.10 do 15:30  hod. si milovníci ľudových piesní môžu vychutnať na amfiteátri pri Krčme z Korne vystúpenie Zborovských heligonkárov, ktorí počas vystúpenia predstaviasvoje nové CD, vydané v septembri 2021.

V súčasnosti sa, vzhľadom na vývoj pandémie, môžu meniť pravidlá pre pobyt viacerých osôb v interiéroch a exteriéroch, preto prosíme návštevníkov, aby sledovali jednak nariadenia príslušných autorít, ako aj našu webstránku. Spomínané podujatie a aktivity môžu byť obmedzené alebo zrušené podľa vývoja pandémie.

Na podujatie všetkých srdečne pozývame a prajeme krásny kultúrny zážitok.

Kysucké múzeum

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať