Žiadosť o dočasné vyradenie vozidla z evidencie môžete podať už aj elektronicky

Žiadosť o dočasné vyradenie vozidla z evidencie môžete podať už aj elektronicky

Na základe ostatnej novely zákona cestnej premávke účinnej od 9. apríla 2020, ktorá reaguje na aktuálnu mimoriadnu situáciu v súvislosti s novým koronavírusom, Ministerstvo vnútra SR sprístupnilo používateľom e-služieb novú službu – Žiadosť o dočasné vyradenie vozidla z evidencie.

Ide o typ služby, ktorá si vyžaduje elektronický podpis. Na základe elektronickej žiadosti a po úhrade správneho poplatku 2,50 eura polícia vyradí vozidlo z evidencie a žiadateľovi automaticky oznámi vyradenie, ak tomu nebránia iné zákonné dôvody.

Požiadať orgán Policajného zboru o dočasné vyradenie vozidla z evidencie môže žiadateľ:

– sám za seba ak je vlastníkom alebo držiteľom vozidla,

– v zastúpení právnickej osoby vlastníka vozidla alebo držiteľa vozidla, ak je jej štatutárnym orgánom, pričom za spoločnosť koná a podpisuje samostatne,

– ak koná za vlastníka vozidla alebo držiteľa iného vozidla na základe elektronického plnomocenstva.

MV SR upozorňuje, že pri dočasnom vyradení vozidla z evidencie počas mimoriadnej situácie nie je potrebné odovzdávať osvedčenia o evidencii časť I. a časť II.

Nová služba je k dispozícii na portáli E-služby MV SR: https://portal.minv.sk/wps/wcm/myconnect/sk/site/main/zivotne-situacie/vozidla/vozidla-evidencia-ziadosti/vozidla-ziadost-vyradenie-menu/ a tiež na www.slovensko.sk.

Zdroj: MV SR

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať