Žilina je na zimu pripravená, zimnú údržbu budú môcť občania sledovať na webe

Žilina je na zimu pripravená, zimnú údržbu budú môcť občania sledovať na webe

Žilina je na príchod prvých mrazivých dní pripravená. Mesto na zimnú údržbu vyčlenilo tento rok približne 720-tisíc eur. Okrem 255 kilometrov cestných komunikácií udržuje žilinská samospráva v zime aj približne 160 kilometrov chodníkov.

Zimná údržba je v zmysle operačného plánu zabezpečená v období od 1. novembra 2020 do 31. marca 2021, no konkrétny dátum začiatku a trvania zimnej údržby určia poveternostné podmienky. Na základe operačného plánu budú vykonávané jednotlivé činnosti, ktorých cieľom je udržiavanie zjazdnosti ciest a schodnosti chodníkov či verejných priestranstiev.

Zimnú údržbu pre mesto zabezpečuje zmluvný partner Žilinské komunikácie, a.s. a pri starostlivosti o cesty i chodníky budú k dispozícii aj ďalší externí dodávatelia či aktivační pracovníci mesta. Počas zimnej sezóny bude v pohotovosti 22 kusov techniky, šesť veľkých a šesť malých sypačov s radlicami, štyri traktory, UNC nakladače a v prípade potreby aj ďalšie mechanizmy. Nápomocné im budú ďalšie traktory na údržbu priľahlých mestských častí. Pri dočisťovaní pomôžu aj aktivační pracovníci mesta. Na žilinské cesty a chodníky je pripravených 700 ton chemického posypového materiálu a 600 ton inertného materiálu, ktoré sa budú v prípade potreby dopĺňať.

Práce na zimnej údržbe budú môcť obyvatelia Žiliny, podobne ako v minulom roku, sledovať na internetovej stránke mesta, kde bude zverejnený aj operačný program. V sekcii zimná údržba miestnych komunikácií pribudne denne aktualizovaný priebeh prác spolu s kontaktnými údajmi na dispečersko-spravodajskú službu.

Zdroj: Vladimír Miškovčík, hovorca mesta Žilina,  Foto: Fcb/Žilina, Martin Cvrček Uhrák

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať