Žilina uspela v súťaži Enviromesto

Žilina uspela v súťaži Enviromesto

Počas minulého roka sa žilinská samospráva zapojila do súťaže Enviromesto, v ktorom uspela a získala ocenenie v kategórii „Ochrana ovzdušia“. Finančnú výhru použilo mesto na výsadbu drevín vo verejnom priestore, čím sa snaží naďalej skvalitňovať a zlepšovať životné prostredie.

Do súťaže sa celkovo zapojilo 22 samospráv, ktoré sa uchádzali o víťazstvo v štyroch hlavných kategóriách aj o celkové prvenstvo. Úlohou prihlásených miest bolo odprezentovať zaujímavé, kreatívne a prínosné riešenia, ktoré napomáhajú k ochrane životného prostredia a rozvoju environmentálnej politiky na úrovni miestnych samospráv a zodpovedať na otázky hodnotiacej komisie.

Žilinská radnica predstavila porote opatrenia a prostriedky, ktoré zaviedla do praxe a snaží sa nimi zlepšiť kvalitu ovzdušia, ochranu životného prostredia a odpadové hospodárstvo na území mesta. Išlo najmä o projekty týkajúce sa mobility (zdieľané bicykle BikeKIA, reguláciu vstupu vozidiel do pešej zóny alebo obnovu vozového parku v Dopravnom podniku a preferenciu MHD v doprave).

Súťaž vyhlasuje Ministerstvo životného prostredia a organizátorom je Slovenská agentúra životného prostredia. Jej cieľom je oceniť, zviditeľniť a podporiť mestá, ktoré aktívne uplatňujú environmentálnu politiku nielen vo svojich rozvojových dokumentoch, ale najmä v reálnom živote.

Viac informácií o výsadbe drevín nájdete na: https://www.sazp.sk/zivotne-prostredie/starostlivost-o-zivotne-prostredie-3976/enviromesto/ alebo PDF.

Zdroj: Mesto Žilina

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať