Žilina v prvom dvojzápase zdolala Trenčín vysoko 8:1

Futbalisti MŠK Žilina mali v sobotu poslednú prípravnú previerku pred reštartom ligy. V prvom dvojzápase sme začali ako z veľkej knihy, po polčase sme viedli o štyri góly a staňovci predvádzali takmer dokonalý výkon. Ani druhý polčas neostal za očakávaniami, žltozelení v ňom pridali ďalšie štyri góly a na budúcotýždňovú ligu sa naladili najlepším možným spôsobom.

Do prvého sobotného dvojzápasu nasadil tréner Pavol Staňo takmer identickú zostavu ako proti Podbrezovej minulý víkend. Jedinou zmenou bol na pravom kraji obrany Kristián Vallo, ktorý nahradil Matúša Rusnáka.

Hneď v úvodnej minúte zaujala kombinačná akcia šošonov, Ján Bernát vysunul Dávida Ďuriša, ale Šemrinec mal k lopte bližšie. Aj druhé zakončenie patrilo našim – Jakub Paur vyskočil najvyššie, jeho hlavičke však chýbala razancia. Výborný úvod podčiarkli viaceré pekné akcie, samostatný nájazd nevyužil Ďuriš, odrazenú loptu po ďalšej akcii neposlal do siete Bernát. Svoju kvalitu ukázali aj Trenčania, v 8. minúte Ghali v dobrej pozícii rovnako prestrelil. Staňovcom to vyšlo až v 11. minúte, center z nohy Braňa Sluku prepadol v šestnástke až k voľnému Ďurišovi, ktorý sa tentokrát ľavačkou nepomýlil – 1:0. Aktivitu sme pretavili do ďalšieho gólu o dve minúty – Adam Kopas ukážkovo vysunul dvojicu Iľko, Bernát, ktorá sama proti Šemrincovi nemala šancu upratať loptu do siete – 2:0. Žltozeleným zápas chutil, v polovici prvého polčasu ušiel po ľavej strane Sluka, skúšal to prízemnou strelou, ale Šemrinec si to postrážil. Po polhodine hry sa dostal znova znova do úniku Ďuriš, prvý pokus mu nevyšiel, ale dorážka si už našla cestu do siete – 3:0. Na pozore sa musela mať aj obrana šošonov, v 32. minúte musel z čiary vyhlavičkovať loptu Ján Minárik po rohovom kope súpera.  Ďalšia lahôdková akcia prišla v 38. minúte, Kristián Vallo zachránil loptu na čiare, prvú strelu Šemrinec zneškodnil, dorážku však už nemal problém upratať do trenčianskej brány Bernát – 4:0.

Po zmene strán pokračoval aktívny futbal z oboch strán, bez výraznejších šancí. V 58. minúte sa predsa len menilo skóre, nenápadný súboj v rohu nášho veľkého vápna posúdil rozhodca ako nedovolený a Trenčín znížil z bieleho bodu zásluhou Kadáka. Odpovedali sme najlepšie možne, a to gólom. O sto sekúnd sa odrazená lopta dostala na hranicu šestnástky k Myslovičovi, ktorý bez prípravy po zemi prestrelil pravačkou Šemrinca – 5:1. Jednoduchosť ukázali šošoni aj v 68. minúte, kedy Sluka vysunul Patrika Iľka, ktorý obstrelil trenčianskeho brankára – 6:1. To nebolo z našej strany všetko, po podobnej akcii, ale tentokrát z pravej strany, sa do zakončenia prebil kapitán Jakub Paur a prudkou, prízemnou strelou zaznamenal náš siedmy gól – 7:1. Pri chuti bol aj Braňo Sluka, ktorý posielal spoluhráčom center za centrom, v 81. minúte poslal zľava bezchybnú prihrávku, ktorá našla na zadnej tyči Bernáta. Jany bez väčších problémov dopravil loptu do siete, čím skomplezitoval svoj hetrik – 8:1.

Nečakanou gólovou smršťou a najmä výborným výkonom sme sa naladili na ligu, ktorú štartujeme už budúcu nedeľu proti Trnave.

Hlasy po zápase:

PAVOL STAŇO, TRÉNER MŠK ŽILINA

“Jednoznačne sme dominovali v zápase po každej stránke. Chalani k tomu pristúpili naozaj dobre, pred zápasom na nich bolo vidno pokoru a plnú pripravenosť, hoci išlo iba o tréningový duel. Jedným slovom výborné. Neprekvapili ma však, lebo ochotu i kvalitu je vidno aj v tréningovom procese. V lige to bude ešte ťažšie, ale vidíme potenciál, ktorý sme predviedli aj dnes. Určite netreba zaspať na vavrínoch, stále musíme k zápasom pristupovať s pokorou. Tešíme sa už na ligu.”

DÁVID ĎURIŠ, STREDOPOLIAR MŠK ŽILINA

“Veľmi sme si užili tento zápas. Pred ligou sme ho chceli vyhrať, podarilo sa nám to, za čo sme radi. Vychádzali nám akcie, ktoré cvičíme aj na tréningu, niekedy to bolo aj spontánne. Šancí bolo dnes naozaj veľa, padlo nám krásnych osem gólov. Verím, že sme si niečo odložili aj na budúci víkend. S chalanmi sa čím ďalej tým viac zohrávame, zvykáme si na seba. Tešíme sa z takéhoto naladenia sa na ligu.”