Žilinský samosprávny kraj vyzýva na očkovanie

Žilinský samosprávny kraj vyzýva na očkovanie

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) má aktuálne stále dostupné kapacity pre očkovanie. Občania môžu využiť možnosť očkovania cez víkend aj v týždni v rámci zverejnených vakcinačných centier vrátane Veľkokapacitného očkovacieho centra ŽSK.

Slovensko vstúpilo do ďalšej fázy očkovania. Na očkovanie sa už môžu prihlásiť ľudia od 40 rokov. ŽSK preto svojich občanov pozýva na očkovanie a odkazuje: Nebojte sa očkovať! Denná kapacita vo Veľkokapacitnom očkovacom centre Žilina je 1100 osôb a ďalšie očkovacie centrá majú rovnako tak ešte voľné miesta pre vakcináciu. Kapacity na očkovanie sú stále dostupné, občania sa preto môžu prihlásiť, najlepšie hneď.

Okrem toho ŽSK minulý týždeň zaviedol pre skupiny zdravotne znevýhodnených občanov unikátny objednávací systém pre náhradníkov na vakcináciu. Registráciu takýchto pacientov robí lekár, ktorý najlepšie pozná zdravotný stav pacienta a vie mu zabezpečiť dostupnosť pre včasné zaočkovanie. „Preto je dôležité, aby práve lekári reflektovali na náš náhradnícky objednávací systém a pomáhali  sa včas dostať k vakcinácii práve tým najzraniteľnejším ľuďom,“ zdôraznila riaditeľka odboru zdravotníctva Silvia Pekarčíková.

Zdroj: Rastislav Orth, kancelária Žilinského samosprávneho kraja

TP
TP
EDITOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať