Žilinu zdobia pestrofarebné kvetinové pyramídy

Žilinu zdobia pestrofarebné kvetinové pyramídy

Centrum Žiliny budú celé leto zdobiť kvetinové pyramídy. Od Národnej ulice až po Bulvár je rozmiestnených 20 pyramíd, ktoré sa stali moderným a originálnym prvkom našich ulíc, spríjemňujú prostredie a okoloidúcich potešia pohľadom na krásne kvety.

Pyramídy tvorí oceľová kaskádová konštrukcia vysoká dva metre a okolo nej je umiestnených deväť výsadbových misiek s približne 120 ks sadenicami v jednej. Konštrukcia pyramíd je pozinkovaná a odolná voči poveternostným vplyvom, vďaka čomu nám tento kvetinový prvok spríjemní letné mesiace aj v ďalších rokoch.

Tento rok sú v pyramídach vysadené surfínie a muškáty rôznych farieb. Na Mariánskom námestí sú umiestnené štyri pyramídy a ďalšie sa nachádzajú na Národnej ulici pri vstupe na Námestie A. Hlinku, na Farských schodoch, Bottovej ulici a na Bulvári. Kvetináče vyžadujú štandardnú údržbu, teda polievanie a čistenie v pravidelných intervaloch, každé 2-3 dni alebo podľa potreby. Tieto činnosti bude vykonávať správca zelene spoločnosť T+T.

V najbližších dňoch pribudnú v uliciach mesta ďalšie pestrofarebné kvety v rámci letničkových výsadieb. Letničky by mali vydržať až do prvých mrazov. Za predpokladu, že sa nastanú terčom vandalov. Nezabúdajme, že ako sa budeme k nášmu verejnému priestranstvu správať, tak bude aj vyzerať.

Zdroj: Mesto Žilina

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať