Zmeny v autobusovej doprave od 19. apríla

Zmeny v autobusovej doprave od 19. apríla

Autobusová doprava bude od 19. apríla 2021 prevádzkovaná v režime ako počas pracovných dní a dní školského vyučovania okrem vybraných spojov.

Vďaka zlepšeniu epidemiologickej situácie na celom území Slovenskej republiky dochádza postupne k uvoľňovaniu zavedených opatrení proti šíreniu ochorenia COVID19. Jedným z týchto opatrení je aj otvorenie materských a základných škôl (I. stupeň + ôsmy a deviaty ročník mimo čiernych okresov). Na základe týchto skutočností a najmä v záujme zabezpečenia dochádzania žiakov a zamestnancov do materských a základných škôl, bude od 19. 04. 2021 (pondelok) prímestská autobusová doprava prevádzkovaná v režime ako počas pracovných dní a dní školského vyučovania, zároveň budú pozastavené spoje, ktoré nie sú potrebné pre zabezpečenie dochádzania žiakov a zamestnancov škôl a školských zariadení ( covid školský automat).

Zoznam vybraných spojov, ktoré nebudú prevádzkované od 19.4.2021, je už zverejnený na webovom sídle dopravných spoločností SAD Žilina, a.s., https://www.sadza.sk/aktualita/808-ako-premavaju-autobusy-sad-zilina-od-19–aprila/ a ARRIVA Liorbus, a.s. https://arriva.sk/liorbus/dolezite-upozornenie-pre-cestujucich-vyuzivajucich-primestsku-dopravu-zmena-rezimu-prevadzky-od-19-4-2021/ . Cestovné poriadky budú aktualizované na portáli www.cp.sk, Pred každou cestou si overte Váš spoj na portáli www.cp.sk.

Zdroj: Žilinský samosprávny kraj

TP
TP
EDITOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať