Mesto Ružomberok ocenilo najlepších športovcov

Mesto Ružomberok ocenilo najlepších športovcov
Foto: Mesto Ružomberok

Mesto Ružomberok každoročne oceňuje športovcov, ktorí počas uplynulého roka dosahujú nadpriemerné výsledky. Oceňovanie obvykle prebieha v Kine Kultúra, kde je okrem väčších priestorov zabezpečená aj recepcia pre organizátorov a laureátov. Aktuálna situácia stretnutia tohto typu nepovoľuje, a preto bolo ocenenie Športovec roka už druhý krát po sebe odovzdávané v komornejších podmienkach mestskej radnice.

Ocenenie je rozdelené do niekoľkých kategórií, pričom hodnotení nie sú len profesionáli[1]dospelí, ale aj dorastenci, mládežníci a celé družstvá. Najlepších športovcov za rok 2020 vyberala Komisia pre školstvo, šport a voľnočasové aktivity, pričom titulu sa tešilo menej športovcov, než tomu bolo počas minulých ročníkov. Môže za to zastavenie a obmedzenie niektorých športových súťaží, pri ktorých by sa najlepšie výsledky dali zhodnotiť. Za rok 2020 sa titulu Najlepší športovec roka dostalo v spoločnej kategórii muži a ženy: futbalistom Ivanovi Krajčírikovi a Martinovi Regálimu, basketbalistke Miroslave Praženicovej a stolnotenistovi Andrejovi Kaššayovi.

Najlepšími spomedzi mládežníkov boli: futbalisti Tomáš Kubík a Tamara Jedináková, stolnotenistka Natália Divinská, basketbalistka Nina Oravcová, šachistka Simona Koreňová a vzpierač Šimon Strapec. Ocenenie putovalo aj kolektívom dospelých športovcov. Titul si v roku 2020 rozdelili basketbalistky-ženy MBK Ružomberok a stolnotenistky-ženy ŠKST Ružomberok, dorastenky ŠKST Ružomberok, basketbalistky U14 a U12 MBK Ružomberok.

Zdroj: Mesto Ružomberok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať